Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Aktualności

II Jarmark Wielkanocny - film

Drukuj
1 2 3

9 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się II Jarmark Wielkanocny. Swoją twórczość zaprezentowali uczniowie Zespołu Oświatowego w Radomyśli, KGW z terenu naszej gminy oraz wystawcy indywidualni.

Bywalcy naszych jarmarków doskonale wiedzą, iż są one ucztą dla ducha i ciała. Także i w tym roku nie zabrakło wrażeń – można było skosztować pysznych serów domowej roboty z gospodarstwa  w Borkach-Paduchach oraz domowego ciasta. Nie można było także oderwać oczu od rękodzieła, które zostało nam zaprezentowane - od różnego rodzaju jajek i jajeczek przez palmy i stroiki wielkanocne, aż po wykonane z siana kury i wiklinowe zające.

Jarmark ten był też okazją do zakupu pięknych koszyczków na święconkę oraz serwetek na świąteczny stół. Jak stwierdził wójt gminy Krzysztof Kryszczuk Jarmarki już na stałe wrosły w naszą kulturę – jest wiele osób które nie wyobrażają sobie przedświątecznej krzątaniny bez wizyty w tym miejscu i zakupów tych pięknych rzeczy. Ja także staram się na każdym stanowisku coś kupić by w ten sposób docenić jakże żmudną ale również uroczą pracę tych kobiet.

W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim za obecność na II Jarmarku Wielkanocnym i już dziś zapraszamy na kolejny – za rok.

Informacja na portalu TubaSiedlec

Informacja na portalu podlasie24

Ocena: 7 głosów Aktualna ocena: 5
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty