Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Aktualności

Lokalne Centrum Kompetencji

Drukuj
1 2 3

W Wiśniewie powstało Lokalne Centrum Kompetencji. W siedzibie miejscowego ośrodka kultury od czwartku 1 października za darmo będzie można korzystać z nowoczesnego sprzętu komputerowego, drukarki i projektora.

- Do dyspozycji użytkowników jest pięć stanowisk komputerowych z dostępem do sieci. Można przyjść, żeby wyszukać potrzebne informacje, wysłać CV, przygotować pismo urzędowe albo sporządzić inny tekst, bądź sprawdzić swoją skrzynkę mailową - zachęcają przedstawiciele LCK. Pomysłodawcy powstania centrum przyznają, że utworzono je głównie z myślą o tych, którzy nie mają w domu dostępu do sieci. - Większość naszych mieszkańców już posiada Internet, ale jest też grupa osób, która jeszcze nie została do niego podłączona. Ponadto ze sprzętu w LCK mogą również korzystać przyjezdni, którzy będą potrzebować w danej chwili drukarki czy komputera - dodają autorzy pomysłu.

Zakup wyposażenia nowego centrum kosztował około 50 tysięcy złotych, które udało się pozyskać z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego oraz budżetów państwa i samorządu wojewódzkiego. Lokalne Centrum Kompetencji w Wiśniewie jest jednym z elementów projektu pod nazwą "Rozwój e-usług i ich dostępu dla obywateli w ramach Mazowieckiej Sieci Społeczeństwa Informacyjnego M@zowszanie".

LCK będzie czynne tak jak Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, czyli w poniedziałki między 8.00 a 16.00, od wtorku do piątku do 20.00 oraz w soboty między 11.00 a 14.00.

ias24

 

Ocena: 12 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty