Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Aktualności

Rozpoczęcie sezony sportowego na Orliku

Drukuj
1 2 3

Wiosna tuż, tuż, co widzimy po aurze, i coraz dłuższych dniach. Warto więc zadbać o to, by młodzież nie spędzała wolnego czasu tylko przed ekranem komputera czy tabletu. W gminie Wiśniew od 2009 r. tj. od wybudowania kompleksu boisk sportowych ORLIK 2012, miesiąc marzec rozpoczyna sezon sportowy na świeżym powietrzu.

W tym roku zajęcia na boisku ORLIK zlokalizowanym przy Zespole Oświatowym w Wiśniewie, po raz pierwszy od dziewięciu lat, organizowane będą pod pieczą i nadzorem dwóch animatorów sportu (dotychczas przez jednego):

  • Pana Roberta Pieroga – pracującego z młodzieżą na ORLIKU w Wiśniewie od dziewięciu lat,
  • Panią Martynę Wróbel – która rozpoczyna pracę na ORLIKU, i jest pełna zapału do pracy.

Decyzja o zatrudnieniu drugiego animatora sportu podyktowana jest wydłużeniem czasu otwarcia obiektu ORLIK tzn. udostępnienie go dzieciom i młodzieży przez siedem dni w tygodniu. Mamy nadzieję, że złożony do operatora projektu pn. „Lokalny Animator Sportu” (projekt Ministerstwa Sportu i Turystyki) – wniosek Gminy Wiśniew – przejdzie pomyślnie weryfikację, czego efektem będą dodatkowe godziny otwarcie ORLIKA (+ 69 godzin w miesiącu) przez 9 miesięcy tj. od marca do listopada.

„Nasi Animatorzy” upowszechniać będą aktywność ruchową wśród dzieci i młodzieży ale nie tylko. Zajęcia na ORLIKU adresowane były i są nadal do wszystkich mieszkańców gminy. Zapraszamy naszych mieszkańców, aby korzystali z obiektów sportowych zlokalizowanych na terenie gminy, w tym z kompleksu boisk sportowych ORLIK, gdzie pod fachowym okiem można zadbać o swoją sprawność fizyczną.

Dokładne godziny otwarcia ORLIKA zostaną podane 1 marca na stronie internetowej gminy, jak również podane będą na ogłoszeniu przy wejściu na obiekt sportowy. Informujemy, że zajęcia organizowane będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 15-tej, to jest po godzinach pracy szkoły, natomiast w soboty i niedziele obowiązywały będą inne godziny.

Ocena: 5 głosów Aktualna ocena: 5

loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty