Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Gmina Wiśniew beneficjentem kolejnych środków zewnętrznych

Drukuj
1 2 3
fot. UM Siedlce
fot. UM Siedlce

W ostatnim czasie wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, przy kontrasygnacie skarbnik gminy Sylwii Paryła podpisał nowe umowy na środki zewnętrzne dla gminy Wiśniew.

W ramach umowy z Województwem Mazowieckim podpisanej w piątek 11 października br. w Urzędzie Miasta Siedlce, gmina Wiśniew otrzyma środki na przedsięwzięcie pod nazwą „Modernizacja pracowni komputerowej w Szkole Podstawowej im. H. Sienkiewicza w Radomyśli”. Całkowita wartość przedsięwzięcia wynosi 68 300,00 zł, z czego  43 000,00 zł zostanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W ramach zadania Szkoła Podstawowa w Radomyśli otrzyma całkowicie zmodernizowaną pracownię informatyczną z nowym wyposażeniem.

Kolejną umową podpisaną w dniu  15 października br. z Wojewodą Mazowieckim Zdzisławem Sipierą, gmina Wiśniew otrzyma środki z rezerwy celowej budżetu państwa na dofinansowanie robót związanych z przeciwdziałaniem i usuwaniem skutków intensywnych opadów atmosferycznych deszczu z 2018 roku. W ramach tego zadania zostanie wykonana „Przebudowa drogi gminnej nr 361104W Wiśniew – Stok Wiśniewski od km 1+209 do km 1+904 o długości 0,695 km”. Dotacja przyznana z rezerwy celowej budżetu państwa wynosi 226 138,00 zł co stanowi 79,99 % kosztów zadania inwestycyjnego.

Ocena: 7 głosów Aktualna ocena: 3
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty