Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Gminny Dzień Edukacji

Drukuj
1 2 3

11 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbył się coroczny gminny dzień nauczyciela. Okolicznościowe słowa do zebranych przedstawicieli oświaty z terenu gminy Wiśniew wygłosili wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk oraz kierownik referatu oświaty, kultury, zdrowia i sportu - Bożena Wyrębek.

Oprócz słów uznania i podziękowania, które popłynęły w stronę grona pedagogicznego, wójt gminy Wiśniew wręczył też nagrody wyróżniającym się nauczycielom i dyrektorom szkół.

Krzysztof Kryszczuk na wniosek Rad Pedagogicznych  przyznał pięć nagród. Otrzymały je Panie:

  • Ewa Filipczuk - ZO w Wiśniewie,
  • Bożena Rymuza - ZO w Wiśniewie,
  • Urszula Purzycka - ZO w Wiśniewie,
  • Aneta Cholewka - SP w Radomyśli,
  • Beata Starczewska-Kazimierczuk - SP w Śmiarach.

Z inicjatywy wójta gminy nagrody otrzymali również dyrektorzy jednostek oświatowych Urszula Sosnówka - dyrektor ZO w Wiśniewie, Beata Wiszniewska - dyrektor SP w Radomyśli oraz Katarzyna Wielgórska - dyrektor SP w Śmiarach.  

O ważnej roli oświaty w kształceniu młodych pokoleń oraz roli samorządu w utrzymywaniu edukacji na wysokim poziomie mówił Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk.

- Co roku organizujemy uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej, nazywanym powszechnie Dniem Nauczyciela. Robimy to po to, aby podkreślić, że spotykamy się z pedagogami, nauczycielami, wychowawcami, którzy zostali wyznaczeni w swoich szkołach jako Ci, którzy w tym roku zasługują na nominacje do nagrody wójta gminy Wiśniew. Chciałbym złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia siły, cierpliwości oraz radości z pracy z naszymi dziećmi. Proszę te życzenia przekazać również pracownikom niepedagogicznym oraz wszystkim uczniom, ponieważ jest to również ich święto. Każdego roku pragnę docenić również pracę dyrektorów szkół, wykonujecie w naszej gminie bardzo ważną pracę. Zmieniające się stale prawo oświatowe nieustanne zmienia zakres Państwa obowiązków a ja zdaję sobie sprawę, że nie jest to praca łatwa. Na ten rozpoczęty nowy rok szkolny życzę wszystkim owocnej pracy, wielu sukcesów, satysfakcji z pracy, pomyślnej realizacji zamierzeń oraz zdrowia i powodzenia w życiu osobistym.

Po wręczeniu nagród odbyła się część artystyczna w wykonaniu uczennic szkół z terenu gminy Wiśniew: Julii Niedziółki ze SP w Radomyśli, Karoliny Jastrzębskiej z ZO w Wiśniewie oraz Pauliny Krasuskiej, Dominiki OknińskiejMai  Żurawskiej, uczennic SP w Śmiarach.

Publiczność miała okazję wysłuchać znanych i lubianych utworów, które wprowadzały w nastrój radości, zabawy ale również niekiedy skłaniały do refleksji.

Ocena: 10 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty