Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

IV Pieszy Rajd Śladami Kpt. Ostoi

Drukuj
1 2 3

Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej (ŚZŻAK) Koło Łuków i Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik” wraz z partnerami organizacyjnymi – Łukowskim Stowarzyszeniem Rozwoju, Mazowieckim Towarzystwem Strzeleckim im. Marszałka J. Piłsudskiego gminami Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwem Łuków, zapraszają w dniach 15-16 czerwca br. na IV Pieszy Rajd Śladami kpt. „Ostoi”.

 Patronat Honorowy nad Rajdem objął  prof. dr hab. Leszek Żukowski - Prezesa Zarządu Głównego Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej. Celem Rajdu jest uczczenie pamięci bohaterów polskich podziemnych formacji wojskowych, walczących z okupantami w okresie II Wojny Światowej, w szczególności żołnierzy z lasów łukowskich. Rajd będzie wiódł szlakiem miejsc związanych z ludźmi, którzy oddali życie za wolność Ojczyzny, jego baza będzie zlokalizowana w miejscu biwakowym rezerwatu Jata.
Organizatorzy i partnerzy zapraszają do wspólnej wędrówki jedną z wybranych tras w pięknych okolicznościach przyrody, do czuwania przy ognisku i spania pod namiotem. W bazie Rajdu zapewniają liczne atrakcje, wśród nich: prezentację uzbrojenia, umundurowania i wyposażenia żołnierskiego, dioramę obozu partyzanckiego z udziałem rekonstruktorów ze ŚZŻAK Koło Łuków, a także szereg konkursów i atrakcji dla dzieci i dorosłych. Szczegóły, trasy i regulamin Rajdu zostały udostępnione na portalach internetowych www.tphOrlik.org.pl  i na www.lukow.ug.gov.pl

Rajd odbędzie się na pograniczu województw lubelskiego i mazowieckiego, powiatów łukowskiego i siedleckiego oraz gmin Łuków, Wiśniew i Stoczek Łukowski.

Trasa nr 2 - będzie wiodła z Wiśniewa do Żdżar – Dzień pierwszy (15.06.2019 r.) - Pomnik Niepodległościowy przed Urzędem Gminy -Śmiary – pomnik upamiętniający mieszkańców wsi Mroczki walczących i poległych za Ojczyznę /Mroczki/– Pluty – pomnik Żołnierzy Kampanii Wrześniowej, Partyzantów i Ofiar Zbrodni Hitlerowskichna cmentarzu w Gręzówce – Dąbrówka - pomnik ks. Stanisława Brzóski - Krzywoborskie Łąki -Jata, /Żdżary/.

dzień drugi (16.06.2019 r.) - Jata - pomnik upamiętniający Żołnierzy I Batalionu 35 Pułku Piechoty Armii Krajowej, Msza Św.,Apel Poległych - Jata, zbiornik wodny /Żdżary/.

Komenda Rajdu:
Honorowy Komendant Rajdu – Ryszard Grafik, Prezes Zarządu Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej Koło Łuków
Komendant Rajdu - Sylwester Muszyński tel. 601 640 428
Zastępca Komendanta Rajdu – Sławomir Smolak tel. 509 199 705
Koordynator Rajdu – Robert Wysokiński tel. 513 869 916
Kwatermistrz Rajdu – Paweł Pniewski
Kapelan Rajdu – ks. Wojciech Majewski
Członkowie Komendy: Edyta Katarzyna Kuć, Mariusz Osiak, Krzysztof Kryszczuk oraz kierownicy poszczególnych tras Rajdu.

W dniu wymarszu w miejscach rozpoczęcia Rajdu czynne będzie Biuro Rajdu, gdzie będzie odbywała się rejestracja zgłoszonych uczestników - w Wiśniewie od godz. 10.00 do 10.30 (przed Urzędem Gminy Wiśniew, obok PomnikaNiepodległościowego).

Ocena: 4 głosów Aktualna ocena: 5
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty