Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Narodowe Święto Niepodległości w Gminie Wiśniew

Drukuj
1 2 3

11. listopada w Wiśniewie odbyły się Gminne Obchody 101. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W tej wyjątkowej uroczystości tradycyjnie każdego roku biorą udział władze samorządowe, służby mundurowe  oraz mieszkańcy naszej gminy.

Patriotyczne obchody rozpoczęły się Mszą św. w intencji Ojczyzny o godzinie 9.30 w kościele parafialnym w Wiśniewie, którą odprawił proboszcz parafii Wiśniew, ks. kanonik Henryk Krupa. Następnie na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie została wciągnięta na masz flaga narodowa, a zgromadzeni mieszkańcy, przy akompaniamencie orkiestry dętej, odśpiewali cztery zwrotki hymnu państwowego w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu”. Następnie przedstawiciele naszej gminy i służb mundurowych oddali hołd poległym za ojczyznę pod Pomnikiem Niepodległościowym, gdzie zostały złożone kwiaty i zapalone symboliczne znicze.

Patriotyczną atmosferę wydarzeniu nadawał ton utworów narodowych, wykonywanych przez Orkiestrę Dętą Czemierniki pod kierownictwem Tomasza Nurzyńskiego.

Wydarzeniem towarzyszącym gminnym obchodom narodowego święta niepodległości był VIII Bieg Niepodległości ulicami Wiśniewa. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali pamiątkowe koszulki ufundowane przez sponsora biegu Zakład Utylizacji Odpadów w Siedlcach. Zwycięzcom medale i nagrody wręczyli: wójt gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew oraz radni Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew z przewodniczącą Emilią Protasiuk.

W gminnych uroczystościach wzięły udział poczty sztandarowe: OSP Wiśniew, OSP Gostchorz, OSP Łupiny, OSP Stare Okniny, ZO w Wiśniewie, SP w Radomyśli oraz SP w Śmiarach.

Hołd poległym za Ojczyznę oddali: wójt gminy Wiśniew - Krzysztof Kryszczuk, zastępca wójta gminy Wiśniew Jarosław Krzymowski, przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew - Elżbieta Wysokińska, proboszcz parafii Wiśniew - ks. kan. Henryk Krupa, przedstawiciele Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew, obecni na uroczystości przedstawiciele służb mundurowych: Służby Więziennej - por. Artur Ciołek, Państwowej Straży Pożarnej - mł. bryg. Wojciech Jurzyk, Wojska Polskiego – kpr. Marcin Łubkowski, członek Komisji Rewizyjnej Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP w Warszawie - druh Józef Stanisław Orzyłowski, Komendant Gminny ZOSP RP w Wiśniewie - druh Wojciech Grzegorczyk, Prezes ZOG ZOSP RP w Wiśniewie - druh Karol Woźniak, członek ZOG ZOSP RP - druh Szczepan Jastrzębski, Prezes OSP Łupiny - druh Mariusz Paciorek, kompania strażaków ochotników z OSP Wiśniew, licznie przybyli mieszkańcy gminy, pracownicy Urzędu Gminy, jednostek organizacyjnych oraz radni Rady Gminy VIII kadencji.

Na zakończenie uczestnicy uroczystości wysłuchali koncertu pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej, a następnie wszyscy zostali zaproszeni do strażnicy OSP Wiśniew na grochówkę.

Klasyfikacja VIII Biegu w Rocznicę Odzyskania Niepodległości:

Kategoria Szkoła Podstawowa „Dzieci” – dziewczęta:

 1. Sylwia Jastrzębska
 2. Julia Jankowska
 3. Aleksandra Jastrzębska

Kategoria Szkoła Podstawowa „Dzieci” – chłopcy:

 1. Bartosz Borkowski
 2. Dawid Ługowski
 3. Marcel Polak

Kategoria Szkoła Podstawowa „Młodzież” – dziewczęta:

 1. Aleksandra Jurzyk
 2. Karolina Jastrzębska
 3. Maja Woźniak

Kategoria Szkoła Podstawowa „Młodzież” – chłopcy:

 1. Dawid Jastrzębski
 2. Kacper Grzyb
 3. Wojciech Krasuski

Kategoria „Open” – kobiety:

 1. Wioletta Nowosielska
 2. Dorota Ostrowska
 3. Aleksandra Hajduk

Kategoria „Open” – mężczyźni:

 1. Adrian Rojewski
 2. Przemysław Strzaliński
 3. Kacper Jadczak.

Nagrodę dla najmłodszego uczestnika biegu otrzymała Nina Niedziałkowska z Wiśniewa.

Ocena: 11 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty