Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

NOC BIBLIOTEK 2019

Drukuj
1 2 3

Już po raz drugi biblioteka w Wiśniewie przystąpiła do kolejnej edycji ogólnopolskiego spotkania „Noc Bibliotek”, które odbyło się w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Wiśniewie w nocy z 5 na 6 października 2019 r.

Frekwencja i zainteresowanie przekroczyły oczekiwania organizatora. W kulminacyjnym momencie bawiło się około 50 uczestników w wieku od 5 do 14 lat. Dodatkowo została ogłoszona abolicja dla spóźnialskich czytelników. W godzinach od 16.00 do 02.00 zbiory biblioteki były dostępne dla czytelników i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Na początku wspólnie z dziećmi został napisany regulamin, który wszyscy zgodnie podpisali każdy tak jak umiał i uważał za stosowne. Zabawy „W chowanego”, „Gąski, gąski do domu….” czy „Krzesła” zintegrowały uczestników spotkania. Szczególnym zainteresowaniem cieszył się panel podchodów, podczas którego były poszukiwane zaginione klucze do biblioteki – niespodzianką było także odnalezienie kosza wafelków. W nawiązaniu do tematu akcji „Znajdźmy wspólny język” dzieci tworzyły komiks na podstawie książki „Ptyś i Bill do ataku !” oraz obejrzały film „Ptyś i Bill”. Smaczny poczęstunek w postaci pieczonych kiełbasek, wafli  oraz wspólne śniadanie i nocleg były dodatkowa atrakcją.

Wyrażam serdeczne podziękowania dla Stanisława Wróblewskiego – kierownika Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy” oraz jego członkiniom za wprowadzenie uczestników w świat dźwięków oraz muzyki. Serdeczne podziękowania dla Moniki Piekart – instruktora GOK oraz Agnieszki Jadczak – radnej Rady Gminy Wiśniew i sołtysa sołectwa Wiśniew – Kolonia, a także Janinie Denis – księgowej GOK za nieocenioną pomoc przy realizacji przedsięwzięcia. Dziękuję za wsparcie dyrektorowi GOK Pawłowi Ksionkowi oraz kierownik GBP - Barbarze Chojeckiej.

Magdalena  Książek - bibliotekarz

Ocena: 7 głosów Aktualna ocena: 5
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty