Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Nowa wiata przystankowa w Wiśniewie

Drukuj
1 2 3

W maju w Wiśniewie pojawiła się nowa wiata przystankowa.

Ogólnodostępna, multimedialna wiata przystankowa, zasilana energią słoneczną, wykorzystywaną na potrzeby oświetlenia,  dwóch stacji USB do szybkiego ładowania urządzeń mobilnych, bezprzewodowego internetu oraz wbudowanego tabletu pełniącego funkcję promocyjno-informacyjną Gminy Wiśniew, a jednocześnie obszaru LGD Ziemi Siedleckiej została dofinansowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego w Warszawie w ramach operacji pn. „Multimedialna wiata przystankowa w Wiśniewie”, której całkowita wartość objęta wnioskiem wynosiła 50 000 zł a wnioskowane dofinansowanie to kwota 31 815 zł.

Jest to pierwsza tego typu wiata na terenie gminy Wiśniew oraz na terenie naszego powiatu. Wykonanie nowej wiaty to inwestycja, która podnosi komfort oczekiwania na środki transportu przede wszystkim dzieciom i młodzieży.

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie".
Operacja mająca na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej obszaru LGD ZS
oraz poprawę jakości życia jego mieszkańców współfinansowana jest
ze środków Unii Europejskiej w ramach działania
„Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.
Przewidywane wyniki operacji: zwiększenie atrakcyjności turystycznej oraz promocja obszaru LSR, poprzez budowę multimedialnej wiaty przystankowej w miejscowości Wiśniew.

       

Ocena: 23 głosów Aktualna ocena: 3
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty