Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Spotkanie warsztatowe młodzieżowych rad

Drukuj
1 2 3

11 czerwca br. w związku z nawiązaną współpracą młodzieżowych rad w gminie Wiśniew gościła Młodzieżowa Rada Miasta i Gminy Łosice.

Młodzieżowe rady spotkały się w Gminnym Ośrodku Kultury, przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew Emilia Protasiuk przywitała gości z Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Miasta i Gminy Łosice Zuzanną Wawryniuk oraz burmistrzem miasta i gminy Łosice Mariuszem Kucewiczem na czele. Młodzi radni obejrzeli film promujący gminę Wiśniew, a następnie głos zabrał Krzysztof Kryszczuk wójt gminy Wiśniew. W skierowanych do młodzieży słowach zwrócił uwagę na szanse jakie daje im aktywny udział w funkcjonowaniu samorządu. Mówił, że funkcja jaką sprawują, jest to ważna lekcja odpowiedniości nie tylko za siebie, że praca w młodzieżowej radzie to nie tylko zabawa - chociaż na to również musi znaleźć się czas, ale również służba – misja do zrealizowania.

W trakcie spotkania młodzieżowe rady wzięły udział w grze terenowej, dzięki której poznali kilka ciekawych miejsc w Wiśniewie. Uczestnicy spotkania mieli szansę na wybicie "Talara Wiśniewskiego" - pamiątkowej monety wydanej z okazji Jubileuszu 600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach Wiśniew, Jastrzębie, Radomyśl a następnie młodzież wzięła udział w warsztatach rękodzieła zorganizowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Dwórki Heleny” z Helenowa oraz w warsztatach z przygotowywania sushi, zorganizowanych przez przedstawicielki gminnych organizacji pozarządowych, Małgorzatę Dymecką i Beatę Izdebską.

Na zakończenie młodzieżowe rady zgromadziły się w Stoku Wiśniewskim przy wiatraku na terenie Gospodarstwa Agroturystycznego Państwa Haleckich, gdzie przy grillu, muzyce oraz zabawie z helem kontynuowali integrację i nawiązywali nowe znajomości.

Dziękujemy wszystkim za spotkanie, mamy nadzieję że jeszcze wiele wspólnych chwil i przedsięwzięć przed młodymi samorządowcami.

Ocena: 8 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty