Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

Szkolenie z zakresu Akcji Kurierskiej w Gminie Wiśniew

Drukuj
1 2 3

03 kwietnia 2019 r. w Urzędzie Gminy w Wiśniewie odbyło się szkolenie dla kurierów, kurierów wykonawców i łączników zorganizowane przez Wójta Gminy Wiśniew z zakresu  Akcji Kurierskiej.

Szkolenie z zakresu uruchomienia Akcji Kurierskiej, zadań i obowiązków wyznaczonych kierujących i kurierów, zasad współdziałania z WKU w Siedlcach, WCZK Wojewody Mazowieckiego oraz Komisariatem Policji, przeprowadził kpt. Artur Węgrzyn z Wojskowej Komendy Uzupełnień w Siedlcach.

Uczestnicy szkolenia zostali zapoznani z podstawami prawnymi, procedurami oraz zadaniami osób funkcyjnych biorących udział w przeprowadzeniu akcji kurierskiej administracji publicznej od momentu otrzymania sygnału ze Sztabu Generalnego Wojska Polskiego do chwili dostarczenia karty powołania żołnierzowi rezerwy lub osobie, na którą zostały nałożone świadczenia osobiste lub rzeczowe na rzecz obrony. Podczas szkolenia szczególną uwagę zwrócono na rolę i miejsce organów administracji publicznej w dostarczaniu kart powołania do czynnej służby wojskowej.

Ocena: 11 głosów Aktualna ocena: 3
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty