Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

V Gminny Dzień Seniora

Drukuj
1 2 3

12 października br. w świetlicy Wiejskiej w Tworkach odbył się V Gminny Dzień Seniora zorganizowany przez  Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość z Radomyśli.

Uczestnikami spotkania byli seniorzy z poszczególnych sołectw Gminy Wiśniew oraz zaproszeni goście i sponsorzy tego jakże ważnego wydarzenia. Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Krzysztof Kryszczuk wójt Gminy Wiśniew oraz Rada Gminy zapewnili środki finansowe z Pożytku Publicznego na organizację spotkania z seniorami. Gości powitała pani Aneta Karczmarska - prezes Stowarzyszenia „Radość”, po czym  w asyście wójta Krzysztofa Kryszczuka oraz przewodniczącej Rady Gminy Wiśniew Elżbiety Wysokińskiej, seniorzy otrzymali pamiątkowe dyplomy i drobne upominki.  Zespół Wokalny „Radość” przy akompaniamencie nie zastąpionego akordeonisty pana Ryszarda Boruca rozpoczął  część artystyczną piosenkami i kabaretem pt: „Chłop i baba”. W tak radosnej atmosferze rozpoczęła się konsumpcja potraw gruzińskich przygotowanych na warsztatach  przez członków stowarzyszenia pod czujnym okiem instruktorki pani  Anny Szpury .

Zespół „Sokołowscy Bardowie” zachęcał do wspólnej zabawy tanecznej, która trwała do późnych godzin wieczornych aż było żal się rozstawać.

Tekst - Dorota Pankowska

Ocena: 10 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty