Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

VII Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski

Drukuj
1 2 3

W hołdzie ks. generałowi Stanisławowi Brzósce i Powstańcom Styczniowym 23 maja wyruszyła z Łukowa „VII Sztafeta Niepodległości śladami ks. generała Stanisława Brzóski”, organizowana przez Zespół Szkół w Krynce, Wileński Hufiec Maryi im. Pani Ostrobramskiej oraz Związek Harcerstwa Polskiego.

Bieg sztafetowy na dystansie 67 km na trasie Łuków –Siedlce – Sokołów Podlaski po raz czwarty prowadzili narciarze z Uczniowskiego Klubu Sportowego "Rawa" Siedlce działającego przy Zespole Szkół nr 2 Siedlcach. Bieg młodzieży to upamiętnienie 156 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego, największego zrywu niepodległościowego Polaków oraz 154 rocznicy śmierci ks. Stanisława Brzóski.

Około godziny 10.40 uczestnicy biegu dotarli do Wiśniewa gdzie po apelu z udziałem Wojciecha Sobolewskiego Komandora Rajdu, Krzysztofa Kryszczuka wójta gminy Wiśniew, oraz ks. kanonika Henryka Krupy proboszcza parafii Wiśniew,  złożyli kwiaty i zapalili znicze przy pomniku  Bohaterów 1920 roku.

Uczestników sztafety w Wiśniewie przywitali: Młodzieżowa Rada Gminy Wiśniew, Józef Jan Romańczuk dyrektor MODR oddział Siedlce,  Paweł Ksionek dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury,pracownicy urzędu, dzieci i młodzież z ZO w Wiśniewie oraz zgromadzeni mieszkańcy Wiśniewa.

Od Gostchorzy w sztafecie biegli nasi sportowcy ze szkoły w Wiśniewie z Katarzyną Dziubą i Aleksandrem Samolukiem oraz młodzież ze Szkoły Podstawowej w Śmiarach z Tomaszem Oknińskim na jej czele. Po uroczystym apelu goście posilili się gorącą herbatą i słodkościami tradycyjnie przygotowanymi w garażu OSP. Sponsorem poczęstunku był Międzygminny Bank Spółdzielczy w Zbuczynie, o. Wiśniew.

Finisz biegu odbył się przy pomniku ks. gen. Stanisława Brzóski w Sokołowie Podlaskim.

Ocena: 11 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty