Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

XII Festiwal Kuchni Regionalnej "Z wiśniowym smakiem"

Drukuj
1 2 3

Już 14 lipca br. w Gminie Wiśniew odbędzie się XII Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”. Przez kilka godzin na skwerze 600-lecia odbywać się będą: pokazy owocowych zwyczajów i tradycji, prezentacje artystyczne i koncerty muzyczne.

Gwiazdą tegorocznej imprezy będzie grupa "MAXEL". Tegoroczne święto tradycyjnie rozpocznie się Mszą św. o godzinie 12.00 w Kościele Parafialnym w Wiśniewie. W tym samym czasie ulicami Wiśniewa przebiegną zawodnicy VII biegu ulicznego „Z wisienką w tle” rozgrywanego na dystansach od 1200 do 5000 metrów. Warunkiem udziału w zawodach jest wypełnienie karty zgłoszeniowej i oświadczenia o braku przeciwwskazań zdrowotnych do uczestniczenia w imprezie, a niepełnoletni zawodnicy muszą mieć zgodę dorosłego opiekuna. Formularze można złożyć najpóźniej w dniu zawodów.

Oficjalne rozpoczęcie ceremoniału odbędzie się o 13.30, kiedy na scenie rozbrzmi „Polka wiśniewska” w wykonaniu Zespołu Ludowego „Wiśniewiacy”. W namiotach odbywać się będzie drylowanie wiśni przez sołtysów gminnych miejscowości i zaproszonych gości.

Ponadto najmłodszych zapraszamy na spotkanie z „Panem Sprężynką”, do wesołego miasteczka, na stoiska z popcornem, zabawkami i słodyczami, a dorosłych uczestników do baru z grillowanymi smakołykami.

Patronami medialnymi Jubileuszu są: TV Wschód, Katolickie Radio Podlasie, Podlasie24, Echo Katolickie, Tubasiedlec.pl, Tygodnik Siedlecki, Radio Dla Ciebie i Gminne Wieści.

Szczegóły na plakatach. Serdecznie zapraszamy!

Ocena: 11 głosów Aktualna ocena: 4
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty