Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

IDEA FESTIWALU, TERMIN, ORGANIZATOR

IDEA FESTIWALU

15 lipca

Oficjalne uroczystości związane z jubileuszem 600 – lecia pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach: Wiśniew, Jastrzębie i Radomyśl, 45. rocznicy ponownego utworzenia Gminy Wiśniew oraz 5. rocznicy nadania herbu Gminie Wiśniew

połączone z XI Festiwalem Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”
(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Liczba 600 skojarzona z Gminą Wiśniew przewijać się będzie przy wszystkich okazjach, ale kulminacją uroczystości będzie 15 lipca. Po uroczystej mszy świętej w kościele parafialnym w Wiśniewie którą poprzedzi sesja Rady Gminy Wiśniew wszyscy uczestnicy zgromadzą się na placu przy Urzędzie Gminy, gdzie będą odbywać się główne uroczystości połączone z Festiwalem Kuchni Regionalnej.

Od lat Festiwalowi towarzyszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Na licznych stoiskach gospodynie z gminy Wiśniew zaprezentują różnorodne dania i nalewki „z wisienką w tle”, przygotowane według tradycyjnych receptur. W programie: „Polka Wiśniewska”, muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz – tradycyjnie – Gwiazda Wieczoru. W trakcie imprezy odbędzie się VI Bieg Uliczny „Z wisienką w tle”.

W tym roku naszą sztandarową imprezą zakończymy świętowanie 600. rocznicy

ORGANIZATOR

Urząd Gminy Wiśniew, ul. Siedlecka 13, 08-112 Wiśniew, tel. 25 641 73 13.
Gminny Ośrodek Kultury, ul. Batalionów Chłopskich 2, 08-112 Wiśniew, tel. 25 641 73 11.

loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty