Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez w gminie Wiśniew

na 2017 r.

13 stycznia
III Przegląd Jasełek Szkolnych

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Z myślą o naszych milusińskich już po raz trzeci w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie zostanie zorganizowany przegląd jasełek szkolnych. Celem imprezy jest przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Jezusa. Wzmacnianie więzi narodowościowych, rodzinnych, integracja więzi szkolnych, kształtowanie oczekiwanych pozytywnych postaw.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

22 stycznia
Jasełka

(Świetlica Wiejska w Helenowie)

Uroczystość w której wezmą udział dzieci zrzeszone w grupie teatralnej „Pod Kudłatym Aniołem” wraz z rodzicami. Celem spotkania jest przybliżenie tradycji świąteczno-bożonarodzeniowej.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich, Sołectwo Helenów.

 

29 stycznia
VIII Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
„KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”

(Zespół Oświatowy w Śmiarach)

Naszym Festiwalem pragniemy podtrzymać tradycję świętowania narodzin Jezusa Chrystusa wyrażoną w kolędach i pastorałkach. Przeżyjemy to piękne wydarzenie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, w atmosferze zadumy i wspólnego śpiewu. Do tej pory gościliśmy wiele zespołów i grup kolędniczych z Polski, Ukrainy, Czech, Litwy i Białorusi.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i Zespół Oświatowy w Śmiarach.

 

5 marca
VI Edycja Konkursu „Kobieta Roku”
(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem konkursu jest nagrodzenie wyjątkowych kobiet, które obok codziennych obowiązków znajdują czas na to, aby wspierać lokalne inicjatywy działając na rzecz gminy Wiśniew. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł „Kobieta Roku 2017 Gminy Wiśniew” zostaną wybrane w czterech kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny, sektor przedsiębiorczy oraz sektor publiczny.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

Marzec
„Ludzie i miejsca prawdziwe”

otwarcie wystawy Bogdana Skarusa - podróżnika, fotografa
(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Jest to już trzecia wystawa Bogdana Skarusa, animatora kultury, wieloletniego pracownika Miejskiego Ośrodka Kultury w Siedlcach, pasjonata fotografii i dalekich podróży. Swoją pasję rozwija od ponad 30 lat. Początkowo fotografował głównie Mazowsze i Podlasie, by potem wyruszać w coraz to bardziej odległe zakątki świata. Celem wystaw zorganizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie jest wychowanie przez sztukę, przedstawienie ciekawych miejsc, wydarzeń, ludzi oraz edukacja plastyczna w nauczaniu zintegrowanym.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

9 kwietnia
II Jarmark Wielkanocny

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

W Niedzielę Palmową w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie po raz drugi odbędzie się Jarmark Wielkanocny. Głównym celem imprezy jest kultywowanie i propagowanie tradycji Wielkanocnych w gminie Wiśniew oraz integracja środowisk szkolnych i lokalnych.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

3 maja
Gminny Dzień Strażaka

(Kościół Parafialny w Radomyśli)

Gospodarzem strażackiego święta co roku jest inna jednostka OSP z ternu gminy. Podczas uroczystości, którą rozpoczyna Msza św., najbardziej zasłużeni druhowie otrzymują listy gratulacyjne, medale i odznaczenia resortowe.
Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie i OSP Radomyśl.

 

7 maja
VI Majówka Oknińska z Humorem

Przegląd amatorskich zespołów kabaretowych
(GCKKW w Starych Okninach)

Organizowana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach majówka łączy przegląd piosenek i skeczy grup amatorskich z degustacją tradycyjnych produktów lokalnych. Tutaj nie mowa o małej i nudnej „posiadówce”, ale o imprezie organizowanej z roku na rok z coraz większym kunsztem, wybornym humorem i z potrawami zaspakajającymi gusta gości. W bieżącym roku współorganizatorem imprezy będzie Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

10 maja
Wiosenne inspiracje na wsi
(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Impreza organizowana z myślą o młodych artystach w wieku przedszkolnym z gminy Wiśniew. Jej celem jest ukazanie walorów grup przedszkolnych, wyłonienie młodych talentów oraz uaktywnienie środowiska wiejskiego.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

4 czerwca
VI Festiwal „Piosenki Moich Rodziców”

(Dwór Mościbrody)

Impreza jest organizowana z okazji Dnia Dziecka. Od trzech lat festiwale odbywają się w Dworze Mościbrody, dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Tradycja Rozwój Przyszłość możemy zaprosić uczestników i wykonawców w piękne miejsce w plenerze oraz zapewnić więcej atrakcji dzieciom z okazji ich święta. Festiwal cieszy się dużą popularnością w środowisku szkolnym gminny Wiśniew jak również w szkołach powiatu siedleckiego.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

11 czerwca
Festyn Rodzinny

(Plac przy świetlicy w Helenowie)

Impreza organizowana po raz drugi przez lokalną społeczność ma na celu integrację społeczności wiejskiej oraz pokazanie osiągnięć i zainteresowań mieszkańców Helenowa. Nawiązuje do imprez familijnych organizowanych na terenie gminy.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Helenowie.

 

25 czerwca
VI Festyn Rodzinny „Powitanie Wakacji"

(Boisko sportowe w Śmiarach)

Tradycyjnie jak co roku panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Śmiarach, zapraszają na imprezę w gronie mieszkańców naszej okolicy pn.: „Powitanie wakacji”. Celem imprezy jest propagowanie spędzania wolnego czasu w rodzinnym gronie. Na uczestników festynu zawsze czeka moc atrakcji m.in.: konkursy, zabawy, pyszne jedzenie oraz wspólna biesiada przy ognisku.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Śmiarach.

 

2 lipca
VII Festyn Rodzinny „Święto owoców lasu”

(Plac przy WDI w Borkach-Paduchach)

Już po raz kolejny w miejscowości Borki-Paduchy odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Święto owoców lasu”. Festyn z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, „tętni życiem” i obfituje w wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezą towarzyszącą są Zawody Jazdy na Rolkach „Nie daj się wyrolkować”.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach, mieszkańcy wsi Borki-Paduchy oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „LOGOS”.

 

2 lipca
Obchody 100-lecia OSP w Wiśniewie
(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Ochotnicza Straż Pożarna w Wiśniewie w bieżącym roku obchodzi 100-lecie działalności. Jubileuszowe obchody rozpocznie uroczysta Msza św. w kościele parafialnym pod wezwaniem Serca Jezusowego w Wiśniewie. Następnie uczestnicy przeniosą się na plac urzędu gminy, gdzie nastąpi zbiórka pododdziałów OSP. Podczas uroczystości zostanie przedstawiony rys historyczny OSP w Wiśniewie oraz wręczone zostaną odznaczenia zasłużonym strażakom i działaczom.
Organizator: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie oraz OSP Wiśniew.

 

9 lipca
IV Festyn Rodzinny

„Z LIPCOWĄ NUTKĄ”

(Plac przed świetlicą w Łupinach)

Duch rywalizacji oraz żywy doping we wszelkiego rodzaju konkursach i zabawach towarzyszy gościom festynów rodzinnych „Z lipcową nutką”, organizowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Na łupińskim festynie scena żyje śpiewem, śmiechem i tańcem. W tym roku odwiedzą ją pewne babeczki, które swoim repertuarem artystycznym potrafią wprowadzić w klimat imprezy biesiadnej, sprawić, że nasze pociechy będą podskakiwać z radości, a dowcipem doprowadzić do łez. Oprócz strawy duchowej organizatorzy festynu dbają również o coś dla ciała. Na każdego, kto stracił trochę energii czekają stoiska ze smakołykami.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Łupinach.

 

16 lipca
XI Festiwal Kuchni Regionalnej

„Z wiśniowym smakiem”

(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Różnorodność kulinarna produktów regionalnych „z wisienką w tle”, obowiązkowa Polka Wiśniewska, muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, konkursy z nagrodami, mnóstwo uśmiechu i zabawy - tak w skrócie będzie wyglądać w Wiśniewie trzecia niedziela lipca. Festiwal jest demonstracją naszej tożsamości regionalnej, poprzez rozpowszechnianie wyrobów kulinarnych - najlepszych potraw, produktów i nalewek - obowiązkowo z wiśni, które co roku aspirują do miana nie tylko lokalnych specjałów. Podczas festiwalu nagradzani są autorzy najsmaczniejszych potraw - wszyscy goście, którzy przybędą mają możliwość ich degustacji.
Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

6 sierpnia
XI Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych
„Pod Siedlcami w Wiśniewie...”

(skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Najpiękniejsze melodie ludowe Podlasia i Mazowsza, rozbrzmiewające na wiśniewskiej scenie w każdą pierwszą niedzielę sierpnia, ściągają do Wiśniewa jej miłośników z całego regionu. To u nas, pod Siedlcami w Wiśniewie, powstała słynna „Polka Wiśniewska”. Dlatego też tutaj wyrosła potrzeba organizowania festiwalu kapel ludowych, dzięki czemu chronimy i popularyzujemy autentyczność naszej ludowości. Na scenie co roku prezentują swoje umiejętności muzykowania i śpiewu ludowego zespoły, które swoim repertuarem i poziomem artystycznym podbijają serca publiczności.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

3 września
Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP
(Plac na Rudzie w Wiśniewie)

Plac „RUDA” w Wiśniewie będzie miejscem zmagań drużyn strażaków ochotników z gminy Wiśniew. Strażackie drużyny rywalizować będą w dwóch kategoriach – sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. W strażackim turnieju wystartują również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Tradycyjnie na zakończenie zawodów odbędzie się ostatnia konkurencja, która rokrocznie wywołuje największe emocje wśród zgromadzonej publiczności – przeciąganie węża strażackiego. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.
Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie, OSP Wiśniew.

 

 

10 września
Uroczystości „Pod Dębem Straceń”

(Las Mroczkowski)

Już po siódmy mieszkańcy gminy Wiśniew i Łuków spotkają się w miejscu, gdzie wg lokalnych przekazów straceni zostali powstańcy styczniowi. Uroczystość odbywa się przy tak zwanym „Dębie straceń” na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, powiatów siedleckiego i łukowskiego, a także gmin Wiśniew i Łuków. Poprzedza ją polowa Msza św.
Organizatorzy: Gmina Wiśniew, Gmina Łuków, Parafia Śmiary - pod honorowym patronatem posła Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

17 września
Dożynki Gminy Wiśniew

(Wiśniew)

W miesiącu wrześniu zgodnie z tradycją w naszej gminie, obchodzimy święto rolników. W uroczystości z upływem lat wpisały się ceremonie: korowód dożynkowy z delegacją wieńców w której uczestniczą mieszkańcy gminy i goście, dzielenie chlebem dożynkowym, uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla rolnictwa” oraz konkursy takie jak „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i konkurs wiedzy rolniczej. Różnorodność programu dożynkowego sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Imprezę tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.
Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, ZO w Wiśniewie.

 

 

24 września
XI Święto ziemniaka i kukurydzy

(WDK w Mroczkach)

Wzorem lat ubiegłych Mroczkowskie święto składa się z dwóch części: rajdu rowerowego „Szlakiem historii przez lasy Jaty” oraz festynu rodzinnego. Obydwie formy spędzenia wolnego czasu są bardzo atrakcyjne, ale przede wszystkim aktywne, przez co zdrowe i pozwalają na zintegrowanie się w społeczeństwie lokalnym. Święto Ziemniaka i Kukurydzy obfituje również w akcenty kulinarne potraw przygotowanych z tych warzyw. Podczas festynu można wykazać się również umiejętnościami władania nożem po ziemniaku w licznych konkursach przeprowadzonych przede wszystkim z udziałem panów.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Mroczkach oraz Rada Sołecka wsi Mroczki.

 

1 października
Złote Gody

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale na szczególną uwagę zasługuje tak wspaniała rocznica jak 50-lecie pożycia małżeńskiego. Dlatego też co roku w naszej gminie odbywa się uroczyste spotkanie par małżeńskich z terenu gminy Wiśniew podczas którego zostają wręczone medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.
Organizator: Urząd Gminy Wiśniew.

 

8 października
III Gminny Dzień Seniora

(Centrum Informacyjno-Edukacyjne w Radomyśli)

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” zaprasza na III Gminny Dzień Seniora. Przy muzyce, z radosnym śpiewem na ustach pragniemy uczcić święto osób starszych, za ich uśmiech, miłe słowo, dobre serce, za to, że po prostu są wśród nas.
Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.

 

22 października
Koncert Jesienne wspólne śpiewanie
(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Koncert zostanie zorganizowany dla środowisk ludowych z którymi jest prowadzona partnerska współpraca. Impreza jest zakończeniem roku artystycznego, podsumowaniem amatorskiego ruchu artystycznego.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

11 listopada
Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

Gminne obchody poprzedzi Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie, a następnie rozpoczną się uroczystości przy „Pomniku Niepodległościowym” w Wiśniewie. Po ich zakończeniu odbędzie się VI Bieg Niepodległości ulicami Wiśniewa, którego uczestnikami są dzieci i młodzież tylko z terenu gminy Wiśniew oraz w kategorii Open wszyscy chętni z regionu.
Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

11 listopada
III Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Impreza z okazji Święta Niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod kierownictwem fachowców, dyrygentów i chóru daje możliwość nabycia wiedzy o kulturze śpiewania oraz zapoznanie się z tekstami pieśni patriotycznych. Wspólne obcowanie z pieśnią patriotyczną przybliża do wielkiego święta jakim jest kolejna rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

11 listopada
Wieczornica Patriotyczna

(Świetlica Wiejska w Helenowie)

Uroczystość z okazji Święta Niepodległości mająca na celu Kultywowanie tradycji patriotycznych w społeczeństwie.
Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich, Grupa Teatralna, Sołectwo Helenów.

 

12 listopada
II Przegląd Pieśni Patriotycznej pt.: „Śpiewam Ci Polsko”

(Zespół Oświatowy w Radomyśli)

Zjednoczy nas wspólne przeżywanie rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości i chęć wspólnego śpiewania pieśni i piosenek patriotycznych. Będziemy mieli okazję czcić Polskę radośnie przez pieśni, którymi pragniemy przywołać pamięć bohaterów narodowych od czasów najdawniejszych do współczesności. Przez to wspólne śpiewanie pokażemy, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty, patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.
Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „RADOŚĆ”, Zespół Oświatowy w Radomyśli.

 

9 grudnia
Rodzina „Wisienki rodowe”

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Rodzina „Wisienki rodowe” to cykl spotkań w celu lepszego poznania osób mieszkających lub wywodzących się z terenu gminy Wiśniew. Osób których życiorys może służyć przykładem dla młodzieży, a tym samym wzbudzić przywiązanie i miłość do „Małej Ojczyzny”.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

16 grudnia
Jasełka Bożonarodzeniowe
(Wólka Wiśniewska)

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wiśniew na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z Wólki Wiśniewskiej. W okresie przedświątecznej „gorączki” znajdźmy czas na zadumę nad Nowonarodzonym Dzieciątkiem i poświęćmy chwilę na obejrzenie historii narodzin Jezusa w ciepłej i radosnej atmosferze. W programie między innymi jest też uroczyste zapalenie choinki przed świetlicą, wspólne śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek oraz niespodzianka dla najmłodszych – wizyta Świętego Mikołaja.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie „Aktywni” z Wólki Wiśniewskiej.

 

17 grudnia
VII Jarmark Bożonarodzeniowy

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Na świątecznych straganach można obejrzeć oraz kupić: stroiki świąteczne, dekoracje bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe. Jak co roku odbędą się pokazy rzemiosł artystycznych i degustacje potraw wigilijnych. Wszystkie wytwory wyjdą spod rąk mieszkańców, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich oraz nauczycieli i uczniów Zespołów Oświatowych z terenu Gminy Wiśniew.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty