Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Kalendarz imprez

Kalendarz imprez w gminie Wiśniew

na 2018 r.

7 stycznia
Jasełka

(WDI w Borkach-Paduchach)

Wyjątkowe przedstawienie w którym mali aktorzy, we wspaniałych strojach, zaprezentują się na tle bożonarodzeniowej dekoracji – stajenki z Józefem, Maryją i Dzieciątkiem. W imprezie wezmą udział dzieci, młodzież oraz rodzice. Celem spotkania jest przybliżenie tradycji bożonarodzeniowej.

Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich oraz sołectwo Borki-Paduchy.

19/20 stycznia 

III Pieszy Rajd Powstańczy  im. księdza Stanisława Brzóski

Nocny rajd w rocznicę wybuchu powstania styczniowego. Uczestnicy rajdu mają do pokonania ponad 20 kilometrów. Trasa „grupy wiśniewskiej”: Wiśniew – Śmiary – Las Mroczkowski – JATA - Pomnik ks. St. Brzóski.

Organizatorzy: Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków.

21 stycznia

IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”

(Szkoła Podstawowa w Śmiarach)

Naszym Festiwalem chcemy kultywować tradycje bożonarodzeniowego kolędowania. Mimo, że MFKiP ma formułę konkursu - zespoły ocenia profesjonalne jury, to przesłuchaniom towarzyszy ciepła i rodzinna atmosfera. Do tej pory gościliśmy wiele zespołów i grup kolędniczych z: Polski, Ukrainy, Czech, Litwy, Białorusi i Rosji.

Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i Szkoła Podstawowa w Śmiarach.

9 lutego

IV Przegląd Jasełek Szkolnych

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem imprezy jest prezentacja tradycyjnych kolęd i pastorałek, poszukiwanie nowych aranżacji i pomysłów twórczych oraz propagowanie wspólnego muzykowania dzieci i młodzieży szkolnej.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

4 marca

VII edycja Konkursu „KOBIETA ROKU”

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem tego plebiscytu jest odkrycie wyjątkowości kobiet, nie ze względu na wygląd, ale przede wszystkim ze względu na codzienne osiągnięcia, postawy, cechy charakteru, osobowość oraz zaangażowanie w działania społeczne. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł „Kobieta Roku 2017 Gminy Wiśniew” zostaną wybrane w czterech kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny, sektor przedsiębiorczy oraz sektor publiczny.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

11 marca

Dzień Kobiet i Mężczyzn w Borkach-Paduchach

(WDI w Borkach-Paduchach)

Niewątpliwie Dzień Kobiet jest świętem wyrażającym szacunek do kobiet, ale czym byłby świat bez mężczyzn. Z tej okazji Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach organizuje imprezę mającą na celu integrację społeczności lokalnej oraz przypomnienie sobie jak ważna jest rola kobiety i mężczyzny.

Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i sołectwo Borki-Paduchy.

17 marca

Jubileusz Ludowego Zespołu Pieśni i Tańca  WIŚNIEWIACY im. Zbigniewa Myrchy

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

LZPiT WIŚNIeWIACy im. Zbigniewa Myrchy w tym roku obchodzi 10- lecie istnienia. Celem działalności Zespołu jest propagowanie ludowej kultury zarówno rodzimej, jak i innych regionów Polski, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży: tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych. Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

18 marca

III Jarmark wielkanocny

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Jarmark ma na celu kultywowanie i propagowanie tradycji wielkanocnych w gminie Wiśniew. To również doskonała okazja do zrobienie świątecznych zakupów. Kupimy tam m.in. wielkanocne koszyki, ręcznie zdobione pisanki, bazie oraz różnorodne przysmaki - regionalne sery, wędliny, a także słodkie mazurki.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

18 marca

II Gminny dzień Kobiet w Helenowie

(Świetlica wiejska Helenów)

Czym byłby świat bez kobiet? Nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że dzięki kobietom nabiera barw, tak pięknych jak one same. Tradycją jest, że w tym dniu kobiety symbolicznie obdarowywane są kwiatami. KGW z Helenowa oraz Stowarzyszenie Aktywności „Radość” z Radomyśli chcą obdarować Panie artystyczną niespodzianką.

Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.

29 kwietnia

Gminny dzień Strażaka

(Kościół Parafialny w Śmiarach / WDK w Łupinach)

Gospodarzem strażackiego święta w tym roku jest jednostka OSP Łupiny. Podczas uroczystości, którą rozpocznie Msza św. w kościele parafialnym w Śmiarach, najbardziej zasłużeni druhowie otrzymują listy gratulacyjne, medale i odznaczenia resortowe.

Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie i OSP Łupiny.

11 maja

wiosenne inspiracje na wsi

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Celem imprezy jest kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody, rozwijanie różnych talentów i umiejętności. Konkurs skierowany jest do artystów w wieku przedszkolnym.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

8 czerwca

VII Festiwal „Piosenki Moich Rodziców”

(Gminny Ośrodek Kultury)

Impreza organizowana jest z okazji Dnia Dziecka. Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem „Tradycja – Rozwój – Przyszłość” możemy zaprosić uczestników Festiwalu do pięknego miejsca w plenerze. Celem konkursu, który adresowany jest do przedszkolaków oraz uczniów szkół podstawowych i średnich, jest popularyzacja śpiewania polskich piosenek, a także promowanie artystycznej twórczości dzieci i młodzieży.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

10 czerwca

„100 km na 100-lecie”

(Teren gminy Wiśniew)

Gwiaździsty rajd rowerowy: Wiśniew – Śmiary –  Radomyśl. Uczestnicy rajdu przejadą 100 km dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

10 czerwca

Festyn Rodzinny „Dzień Rodziny”

(Plac przy świetlicy w Tworkach)

Świat, w którym obecnie żyjemy jest niezwykle zabiegany. Rodzice nie mają czasu, często chęci i pomysłów na poświęcenie dzieciom chwili na zabawę i rozrywkę. Właśnie dlatego panie z KGW „Twórcze Kobiety” z Twork postanowiły zorganizować wspólny dzień dla dzieci i ich rodziców.

Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Tworkach.

17 czerwca

Jubileusz 90-lecia OSP Radomyśl

(Radomyśl)

Uroczyste obchody poprzedzi Msza św. odprawiona w kościele parafialnym w Radomyśli, następnie zebrani udadzą się na plac przed strażnicą OSP w Radomyśli, gdzie zostaną wręczone podziękowania i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

Organizator: OSP Radomyśl.

23 / 24 czerwca

„600 minut na 600-lecie”

(Boisko ORLIK w Wiśniewie)

Dziesięciogodzinny, nocny maraton piłki nożnej dla uczczenia 600. rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Wiśniewie.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

1 lipca

VII Festyn Rodzinny „święto owoców lasu”

(Plac przy WDI w Borkach-Paduchach)

Już po raz kolejny w miejscowości Borki-Paduchy odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Święto owoców lasu”. Festyn z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, „tętni życiem” i obfituje w wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezą towarzyszącą są Zawody Jazdy na Rolkach „Nie daj się wyrolkować”.

Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach, mieszkańcy wsi Borki-Paduchy oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „LOGOS”.

1 lipca 

IV Festyn Rodzinny „Z LIPCOWĄ NUTKĄ”

(Plac przed WDK w Łupinach)

Duch rywalizacji oraz żywy doping we wszelkiego rodzaju konkursach i zabawach towarzyszy uczestnikom festynu rodzinnego „Z lipcową nutką”. Celem głównym imprezy jest promocja wartości prorodzinnych poprzez wspólne uczestnictwo rodzin w wydarzeniach kulturalnych oraz artystycznych organizowanych przez samych mieszkańców wsi Łupiny.

Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Łupinach, OSP Łupiny.

 

15 lipca

Oficjalne uroczystości Jubileuszowe  600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o Wiśniewie,  45. rocznicy ponownego utworzenia Gminy Wiśniew  oraz 5. rocznicy nadania herbu Gminie Wiśniew  połączone z XI Festiwalem Kuchni Regionalnej  „Z WIŚNIOWYM SMAKIEM”

(Skwer 600-lecia w Wiśniewie)

Liczba 600 - kojarzona w tym roku z Gminą Wiśniew, przewijać się będzie przy wszystkich okazjach. Kulminacją uroczystości jubileuszowych będzie 15 lipca. Po uroczystej sesji Rady Gminy Wiśniew na placu przy Urzędzie Gminy odbędą się główne uroczystości Jubileuszowe połączone z Festiwalem Kuchni Regionalnej. Od lat Festiwalowi towarzyszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Na licznych stoiskach gospodynie z gminy Wiśniew zaprezentują różnorodne dania i nalewki „z wisienką w tle”, przygotowane według tradycyjnych receptur. W programie: muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz – tradycyjnie – Gwiazda Wieczoru. Imprezie towarzyszy VI Bieg Uliczny „Z wisienką w tle”.

Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

22 lipca

Jubileusz 95-lecia OSP Gostchorz

(Gostchorz)

Z okazji Jubileuszu jednostka OSP Gostchorz otrzyma sztandar, nastąpi oficjalne przekazanie samochodu pożarniczego, a także zostaną wręczone medale i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

Organizator: OSP Gostchorz.

 

5 sierpnia

XII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych „Pod SIEDLCAMI W WIŚNIEWIE...”

(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Cykliczna impreza, której celem jest promowanie kultury ludowej. Festiwal ma charakter konkursu; w którym biorą udział kapele ludowe i instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, których repertuar jest zgodny z tradycjami regionu.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

9 września

Uroczystości „Pod dębem Straceń”

(Las Mroczkowski)

Już po raz ósmy mieszkańcy gminy Wiśniew i Łuków spotkają się w miejscu, gdzie wg lokalnych przekazów straceni zostali powstańcy styczniowi. Uroczystość odbywa się przy tak zwanym „Dębie straceń” na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, powiatów siedleckiego i łukowskiego, a także gmin Wiśniew i Łuków. Uroczystości poprzedza  polowa Msza św.

Organizatorzy: Gmina Wiśniew, Gmina Łuków, Parafia Śmiary - pod honorowym patronatem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego.

 

29 września

  1. Pieszy Rajd im. Tadeusza Kościuszki

Pieszy Rajd organizowany w 224. rocznicę (29.09.1794 r.) przeglądu wojsk stacjonujących w Wiśniewie przez Tadeusza Kościuszkę.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew.

30 września

Złote Gody

(Dwór Mościbrody)

Złote Gody, czyli 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Dodatkowego prestiżu dodaje mu, przyznawany przez Prezydenta RP, medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, stanowiący szczególne wyróżnienie dla osób, które przeżyły ze sobą 50 lat. W naszej gminie tego typu uroczystość odbywa się co roku.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew, Urząd Stanu Cywilnego w Wiśniewie.

6 października

IV Gminny dzień Seniora

(Centrum Informacyjno-Edukacyjne w Radomyśli)

Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” zaprasza na IV Gminny Dzień Seniora. Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu.

Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.

28 października

Koncert „Jesienne wspólne śpiewanie”

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

W koncercie udział biorą środowiska kształtujące życie społeczne gminy. Impreza jest zakończeniem roku artystycznego oraz podsumowaniem działań amatorskiego ruchu artystycznego.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

16 grudnia

Jasełka Bożonarodzeniowe

(Wólka Wiśniewska)

Zapraszamy mieszkańców Gminy Wiśniew na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z Wólki Wiśniewskiej. W okresie przedświątecznej „gorączki” znajdźmy czas na zadumę nad Nowonarodzonym Dzieciątkiem i poświęćmy chwilę na obejrzenie historii narodzin Jezusa w ciepłej i radosnej atmosferze. W programie między innymi jest też uroczyste zapalenie choinki przed świetlicą, wspólne śpiewanie kolęd, słodki poczęstunek oraz niespodzianka dla najmłodszych – wizyta Świętego Mikołaja.
Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich oraz Stowarzyszenie „Aktywni” z Wólki Wiśniewskiej.

 

17 grudnia

VII Jarmark Bożonarodzeniowy

(Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

Na świątecznych straganach można obejrzeć oraz kupić: stroiki świąteczne, dekoracje bożonarodzeniowe i ozdoby choinkowe. Jak co roku odbędą się pokazy rzemiosł artystycznych i degustacje potraw wigilijnych. Wszystkie wytwory wyjdą spod rąk mieszkańców, członkiń Kół Gospodyń Wiejskich oraz nauczycieli i uczniów Zespołów Oświatowych z terenu Gminy Wiśniew.
Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

 

 

loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty