Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

kalendarz imprez roboczy

 • Informujemy, że w dniu 28 lutego br. (środa) Urząd Gminy Wiśniew przyjmuje interesantów w godzinach 08:00 – 15:00. Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj całość
 • Informujemy, że w dniu 21 lutego br. (środa) Urząd Gminy Wiśniew przyjmuje interesantów w godzinach 08:00 – 15:00. Za utrudnienia przepraszamy.

  Czytaj całość
 • Jarmark Bożonarodzeniowy na 600-lecie Wiśniewa
  (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

  Jarmark Bożonarodzeniowy będzie się składał ze stoisk z asortymentem nawiązującym do świąt. Stoiska będą wyeksponowane według pomysłów wystawców. Organizator przewiduje dodatkowe atrakcje na scenie. Celem Jarmarku jest promocja regionalnych wyrobów, przedmiotów użytkowych oraz artystycznych o charakterze bożonarodzeniowym oraz prezentacja różnych form aktywności twórczej i społecznej odwołującej się treścią do tematyki Bożego Narodzenia, a wszystko to dzięki pracy mieszkańców i członkiń Kół Gospodyń Wiejskich.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Wieczornica Patriotyczna
  (Świetlica Wiejska w Helenowie)

  Uroczystość z okazji Święta Niepodległości mająca na celu ukazanie doniosłego momentu odzyskania niepodległości, uwrażliwienie na piękno ojczystej poezji i pieśni patriotycznej. Jest to również idealny moment na przypomnienie i utrwalenie faktów historycznych, ukazanie ofiar polskich dążeń niepodległościowych, cierpienia Polaków skazanych na tułaczkę, więzienia kształcące kultywowanie tradycji patriotycznych w społeczeństwie.

  Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich, Grupa Teatralna, Sołectwo Helenów.

  Czytaj całość
 • Gminne Uroczystości Narodowego Święta Niepodległości

  Uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, kształtowanie postaw patriotycznych oraz zachęcenie ich do kultywowania obchodów świąt narodowych.

  Gminne obchody poprzedzi Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Wiśniewie, a następnie rozpoczną się uroczystości przy „Pomniku Niepodległościowym” w Wiśniewie. W programie uroczystości również VII Bieg Niepodległości ulicami Wiśniewa.

  Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • II Otwarty Turniej Piłki Nożnej w Rocznicę Odzyskania Niepodległości
  (Boisko Orlik w Wiśniewie)

  Uroczystość z okazji Święta Niepodległości mająca na celu uczczenie rocznicy odzyskania niepodległości, kultywowanie tradycji patriotycznych w społeczeństwie oraz integrację społeczności lokalnej.

  Organizator: Urząd Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Koncert Jesienne wspólne śpiewanie
  (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

  Koncert zostanie zorganizowany dla środowisk ludowych kształtujących życie społeczne gminy. Impreza jest zakończeniem roku artystycznego, podsumowaniem amatorskiego ruchu artystycznego.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • III Przegląd Pieśni Patriotycznej pt.: „Śpiewam Ci Polsko”
  (Szkoła Podstawowa w Radomyśli)

  Celem Przeglądu Pieśni Patriotycznej jest popularyzowanie tradycji śpiewania pieśni patriotycznych. Kształtowanie poczucia tożsamości narodowej, regionalnej i przywiązania do ziemi ojczystej i uczczenie setnej już rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przez to wspólne śpiewanie pokażemy, że patriotyzm to nie jest starodawne pojęcie, które należy odłożyć do muzealnej gabloty, patriotyzm to życiodajna siła pulsująca w głębi szlachetnych serc.

  Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „RADOŚĆ”, Szkoła Podstawowa w Radomyśli, KGW Helenów.

  Czytaj całość
 • IV Gminny Dzień Seniora
  (Centrum Informacyjno-Edukacyjne w Radomyśli)

  Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” zaprasza na IV Gminny Dzień Seniora. Dzień Seniora to szczególne święto, święto ludzi starszych, którym należy się szacunek i uznanie za bezinteresowną miłość i mądrość, jakimi obdarowują młodsze pokolenia. To oni są w naszych domach piewcami tradycji. Niosą ciepło i zrozumienie. Kultywują stare obrzędy i zwyczaje, przez co wzbogacają i przekazują unikalną kulturę i obyczaje naszego regionu. Właśnie dlatego pragniemy uczcić święto osób starszych.

  Organizator: Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.

  Czytaj całość
 • Złote Gody

  Złote Gody

  (Dwór Mościbrody)

  Złote Gody, czyli 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego, to jubileusz szczególny. Dodatkowego prestiżu dodaje mu medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, stanowiący szczególne wyróżnienie dla osób, które przeżyły 50 lat w związku małżeńskim. W naszej gminie co roku odbywa się uroczyste spotkanie par małżeńskich z terenu gminy Wiśniew podczas którego zostają wręczone odznaczenia.

  Organizator: Urząd Gminy Wiśniew, Urząd Stanu Cywilnego w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Dożynki Gminy Wiśniew
  (Śmiary)

  Dożynki to święto rolników, którego celem jest dziękczynienie za zebrane plony i  uroczyste zakończenie sezonu prac polowych. Najważniejszymi elementami uroczystości są msza święta, przemarsz korowodu dożynkowego z delegacją wieńców w której uczestniczą mieszkańcy gminy i goście, dzielenie chlebem dożynkowym, uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla rolnictwa” oraz konkursy takie jak „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i konkurs wiedzy rolniczej. W naszej gminie dożynki odbywają się  corocznie we wrześniu, imprezę tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

  Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, SP w Śmiarach.

  Czytaj całość
 • Uroczystości „Pod Dębem Straceń”
  (Las Mroczkowski)

  Już po raz ósmy mieszkańcy gminy Wiśniew i Łuków spotkają się w miejscu, gdzie wg lokalnych przekazów straceni zostali powstańcy styczniowi. Uroczystość odbywa się przy tak zwanym „Dębie straceń” na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, powiatów siedleckiego i łukowskiego, a także gmin Wiśniew i Łuków. Poprzedza ją polowa Msza św.

  Organizatorzy: Gmina Wiśniew, Gmina Łuków, Parafia Śmiary - pod honorowym patronatem ministra Krzysztofa Tchórzewskiego.

  Czytaj całość
 • XII Mazowiecki Festiwal Kapel Ludowych
  „Pod Siedlcami w Wiśniewie...”

  (skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

  Cyklicza impreza, której zadaniem jest promowanie kultury ludowej. Festiwal zapoczątkowany w 2006 roku to rodzaj konkursu, w którym rywalizują między sobą kapele i śpiewacy ludowi z naszego regionu. Oprócz występów na scenie imprezie towarzyszy piknik. To u nas, pod Siedlcami w Wiśniewie, powstała słynna „Polka Wiśniewska”. Cele  przegląd, popularyzacja oraz dokumentacja tradycji autentycznego muzykowania i śpiewu ludowego. Impreza ma charakter konkursu; biorą w niej udział kapele ludowe, instrumentaliści grający na tradycyjnych instrumentach, śpiewacy i zespoły śpiewacze, których repertuar jest zgodny z tradycjami regionu.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Jubileusz 95-cio lecia OSP Gostchorz

  (Gostchorz)

  Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Gostchorzy w tym roku obchodzi 95-lecie istnienia. Z tej okazji zostanie nadany sztandar dla tej jednostki, poświęcony nowy samochód bojowy a także odznaczenia dla zasłużonych strażaków. Uroczyste obchody poprzedzi Msza Święta w kościele parafialnym w Wiśniewie, która odprawi proboszcz parafii oraz gminny kapelan ks. Kanonik Henryk Krupa.

  Organizator: OSP Gostchorz.

  Czytaj całość
 •  XI Festiwal Kuchni Regionalnej
  „Z wiśniowym smakiem”
  (Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

  Od lat Festiwal odbywa się w formie konkursu na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Na licznych stoiskach gospodynie z gminy Wiśniew zaprezentują najsmaczniejsze dania i nalewki „z wisienką w tle”, przygotowane według tradycyjnych receptur, które co roku aspirują do miana nie tylko lokalnych specjałów.. Starania uczestników Festiwalu oceni jury, które zwróci uwagę na smak i wygląd dań. Celem festiwalu jest promocja regionalnej kuchni, prostej, a jednocześnie obfitującej w wiele wspaniałych smaków. W programie uroczystości również obowiązkowa Polka Wiśniewska, muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, konkursy z nagrodami, mnóstwo uśmiechu i zabawy.

  W trakcie imprezy akcja poboru krwi, DKMS oraz bieg „z wisienką w tle”.

  Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • IV Festyn Rodzinny
  „Z LIPCOWĄ NUTKĄ”
  (Plac przed świetlicą w Łupinach)

  Duch rywalizacji oraz żywy doping we wszelkiego rodzaju konkursach i zabawach towarzyszy gościom festynów rodzinnych „Z lipcową nutką”, organizowanych przez panie z Koła Gospodyń Wiejskich. Celem głównym Festynu rodzinnego jest promocja wartości prorodzinnych poprzez wspólne uczestnictwo rodzin w wydarzeniach kulturalnych oraz artystycznych organizowanych przez miejscowość Łupiny. Na łupińskim festynie scena żyje śpiewem, śmiechem i tańcem.

  Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich w Łupinach, OSP Łupiny.

  Czytaj całość
 • VII Festyn Rodzinny „Święto owoców lasu”
  (Plac przy WDI w Borkach-Paduchach)

  Już po raz kolejny w miejscowości Borki-Paduchy odbędzie się festyn rodzinny pod hasłem „Święto owoców lasu”. Festyn z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem, „tętni życiem” i obfituje w wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Imprezą towarzyszącą są Zawody Jazdy na Rolkach „Nie daj się wyrolkować”.

  Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach, mieszkańcy wsi Borki-Paduchy oraz Stowarzyszenie Kulturalno-Oświatowe „LOGOS”.

  Czytaj całość
 • Festyn Rodzinny „Dzień Rodziny”
  (Plac przy świetlicy w Tworkach)

  Świat, w którym obecnie żyjemy jest niezwykle zabiegany. Ludzie są bardzo zaabsorbowani pracą zawodową lub dorywczą. Rodzice nie mają czasu, często chęci i pomysłów na poświęcenie dzieciom chwili na zabawę i rozrywkę. Właśnie dlatego panie z KGW „Twórcze Kobiety” z Twork postanowiły zorganizować wspólny dzień dla dzieci i ich rodziców.

  Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Tworkach.

  Czytaj całość
 • Jubileusz 90-cio lecia OSP Radomyśl

  (Radomyśl)

  Powstanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Radomyśli to rok 1928. Obecny Zarząd jednostki OSP w Radomyśli zaplanował tą jubileuszową uroczystość przede wszystkim z wdzięczności dla wszystkich, którzy zakładali, budowali i wspierali przez lata organizację strażacką. Zawsze było u nas widać poczucie wspólnoty i dążenie do współpracy, gdzie głównym celem była - sprawna i gotowa do działań bojowych jednostka OSP. Uroczyste obchody poprzedzi Msza Święta w kościele parafialnym w Radomyśli, następnie w uroczystej defiladzie z udziałem Strażackiej Orkiestry Dętej zebrani udadzą się na plac przed Strażnicą OSP w Radomyśli, gdzie zostaną wręczone podziękowania i odznaczenia dla zasłużonych strażaków.

  Organizator: OSP Radomyśl.

  Czytaj całość
 • VII Festiwal „Piosenki Moich Rodziców”
  (Dwór Mościbrody)

  Impreza jest organizowana z okazji Dnia Dziecka. Dzięki współpracy ze stowarzyszeniem Tradycja Rozwój Przyszłość zapraszamy uczestników i wykonawców w piękne miejsce w plenerze. Celem konkursu jest popularyzacja śpiewania polskich piosenek, a także promowanie artystycznej twórczości dzieci i młodzieży. Konkurs adresowany jest do uczniów szkół i przedszkolaków z gminy Wiśniew jak również szkół powiatu siedleckiego.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Wiosenne inspiracje na wsi
  (Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie)

  Celem imprezy jest kształtowanie wrażliwości na piękno przyrody, rozwijanie talentów i umiejętności . Konkurs jest skierowany do wszystkich zainteresowanych uczniów. Tematyką są  różne aspekty wiosny.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • VII Majówka Oknińska z Humorem

  Przegląd amatorskich zespołów kabaretowych
  (GCKKW w Starych Okninach)

  Organizowana przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach majówka łączy przegląd piosenek i skeczy grup amatorskich z degustacją tradycyjnych produktów lokalnych. Impreza dedykowana jest społeczności lokalnej oraz miłośnikom śmiechu. Istotnym założeniem jest wspieranie działań przyczyniających się  promocji regionu. W bieżącym roku współorganizatorem imprezy będzie Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Organizatorzy: Koło Gospodyń Wiejskich w Starych Okninach i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Gospodarzem strażackiego święta co roku jest inna jednostka OSP z ternu gminy. W tym roku jest jednostka pożarnicza z Łupin. Podczas uroczystości, którą rozpoczyna Msza św. w kościele parafialnym w Śmiarach, najbardziej zasłużeni druhowie otrzymują listy gratulacyjne, medale i odznaczenia resortowe.

  Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie i OSP Łupiny.

  Czytaj całość
 • Jarmark dedykowany jest rodzinnej wielopokoleniowej rozrywce, ma na celu integrację mieszkańców gminy oraz kultywowanie i propagowanie tradycji Wielkanocnych w gminie Wiśniew.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • Czym byłby świat bez kobiet? Nie wiadomo, wiadomo natomiast że ten dzięki kobietom nabiera barw, tak pięknych jak one same. Tradycją jest, że w tym dniu kobiety symbolicznie obdarowywane są kwiatami. KGW z Helenowa oraz Stowarzyszenie Aktywności „Radość” z Radomyśli chcą obdarować Panie artystyczną niespodzianką.

  Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Radość” z Radomyśli.

  Czytaj całość
 • Ludowy Zespół Pieśni i Tańca „Wiśniewiacy” im. Zbigniewa Myrchy w tym roku obchodzi 10-cio lecie istnienia. Celem działalności Zespołu jest propagowanie ludowej kultury zarówno rodzimej,  jak i innych regionów Polski, a także rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży: tanecznych, śpiewaczych i folklorystycznych.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie

  Czytaj całość
 • Niewątpliwie Dzień Kobiet jest świętem wyrażającym szacunek do kobiet, ale czym byłby świat bez mężczyzn. Z tej okazji Koło Gospodyń Wiejskich w Borkach-Paduchach organizuje uroczystość mającą na celu integrację społeczności lokalnej oraz przypomnienie sobie jak ważna jest rola kobiety i mężczyzny.

  Organizator: Koło Gospodyń Wiejskich i sołectwo Borki-Paduchy.

  Czytaj całość
 • Celem plebiscytu jest odkrycie wyjątkowości kobiet, nie ze względu na wygląd, ale przede wszystkim codzienne osiągnięcia, postawy, cechy charakteru i osobowość. Kobieta  Roku nie musi być boginią pod każdym względem - ma to być osoba przede wszystkim dbającą o najbliższych oraz zaangażowana w działania społeczne, posiadająca pasję. Panie ubiegające się o zaszczytny tytuł "Kobieta Roku 2017 Gminy Wiśniew" zostaną wybrane w czterech kategoriach: najlepsza gospodyni, sektor społeczny, sektor przedsiębiorczy oraz sektor publiczny.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • W sobotnie popołudnie w centrum wsi Tworki odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnej w gminie Wiśniew świetlicy wiejskiej. Na uroczystość zapraszają: Wójt Gminy Wiśniew Krzysztof Kryszczuk, sołtys miejscowości oraz  panie z Koła Gospodyń Wiejskich „Twórcze Kobiety”. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 15:00.

  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew informuje, że dnia 2 lutego 2018r. (piątek), o godz. 10:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy odbędzie się szkolenie na temat - Bioasekuracja gospodarstw jako istotny element prewencji - zasady zabezpieczania gospodarstw przed chorobami.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 29 stycznia br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się łączne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Przewodnicząca Rady Gminy Wiśniew zaprasza na XXXVIII sesję Rady Gminy Wiśniew która odbędzie się 30 stycznia br. (wtorek) o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew.

   

  Czytaj całość
 • W nocy z 19 na 20 stycznia 2018 r. - w 155. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego - Łukowskie Stowarzyszenie Rozwoju, Towarzystwo Przyrodniczo-Historyczne „Orlik”, a także gminy Łuków i Wiśniew oraz Nadleśnictwo Łuków organizują 3. Pieszy Rajd Powstańczy im. księdza Stanisława Brzóski.

  Jego uczestnicy wyjdą 19 stycznia w godzinach wieczornych z Wiśniewa i Łukowa. Pierwsza grupa - „Wiśniewska” - wyruszy o godz. 18:00 sprzed Pomnika Niepodległościowego, znajdującego się przy Urzędzie Gminy Wiśniew, zaś druga grupa - „Łukowska” - punktualnie o godz. 17.45 odjeżdża autobus z uczestnikami Rajdu, który będzie podstawiony w zatoczce autobusowej przy Poczcie Polskiej na ul. Piłsudskiego. Autobus dojedzie do Łazów w okolice ronda im. Franciszka Wilczyńskiego, skąd nastąpi wymarsz w trasę. Obydwie grupy spotkają się w leśniczówce Dąbrówka, gdzie zapłonie wspólne ognisko, uprzednio zatrzymując się przy pomniku ks. Brzóski.

  Do pokonania będzie około 25 kilometrów. Ze względu na warunki atmosferyczne i nocną porę osoby małoletnie mogą wziąć udział w rajdzie tylko pod opieką osób dorosłych. Po zakończeniu rajdu (około godz. 1:00) organizatorzy zapewniają uczestnikom rajdu transport powrotny.

  Czytaj całość
 • 21 stycznia
  IX Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek
  „KOLĘDNICZE SERCE POLSKIE”

  (Szkoła Podstawowa w Śmiarach)

  Naszym Festiwalem podtrzymujemy tradycję świętowania Bożego Narodzenia wyrażoną w kolędach i pastorałkach. Przeżyjemy to piękne wydarzenie w gronie rodziny, przyjaciół i znajomych, w atmosferze radości i wspólnego śpiewu. Do tej pory gościliśmy wiele zespołów i grup kolędniczych z Polski, Ukrainy, Czech, Litwy, Białorusi i Rosji.

  Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie i Zespół Oświatowy w Śmiarach.

  Czytaj całość
 • 9 lutego o godz. 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbędzie się IV Przegląd Jasełek Szkolnych.

  Po raz czwarty w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie zostanie zorganizowany przegląd jasełek szkolnych. Celem imprezy jest przypomnienie biblijnych wydarzeń związanych z przyjściem na świat Jezusa.

  Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • 28 stycznia 2018 r. o godz. 9:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbędą się Szachowe Indywidualne i Drużynowe Mistrzostwa Gminy Wiśniew o Puchar Wójta Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • 17 lutego br. o godzinie 18:00 w GOPTK w Wólce Wiśniewskiej odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Wólka Wiśniewska.

  Czytaj całość
 • 10 lutego br. o godzinie 18:00 w Sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Wiśniew.

  Czytaj całość
 • 3 lutego br. o godzinie 19:00 w GCKGW w Starych Okninach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Stare Okniny.

  Czytaj całość
 • 27 stycznia br. o godzinie 18:00 w Świetlicy Wiejskiej w Gostchorzy odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Gostchorz.

  Czytaj całość
 • 26 stycznia br. o godzinie 19:00 w Świetlicy Wiejskiej w Śmiarach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Śmiary.

  Czytaj całość
 • 21 stycznia o godzinie 15:00 w Wiejskim Domu Kultury w Łupinach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Łupiny.

  Czytaj całość
 • 18 stycznia o godzinie 19:00 w świetlicy wiejskiej w Borkach-Kosiorkach odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze OSP Borki-Kosiorki.

  Czytaj całość
 • 13 stycznia o godzinie 18:00 w CIE w Radomyśli odbędzie się Walne Zebranie Sprawozdawcze Ochotniczej Straży pożarnej w Radomyśli.

  Czytaj całość
 • Zapraszamy mieszkańców Gminy Wiśniew na Jasełka Bożonarodzeniowe w wykonaniu dzieci i młodzieży z miejscowości Borki-Paduchy. Znajdźmy czas na zadumę nad Nowonarodzonym Dzieciątkiem i poświęćmy chwilę na obejrzenie historii narodzin Jezusa w ciepłej i radosnej atmosferze. Spotkanie odbędzie się w świetlicy w Borkach-Paduchach i rozpocznie się o godzinie 16:00.

  Czytaj całość
 • W czwartek 28 grudnia br. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew, odbędzie się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Wiśniewie. Początek zebrania zaplanowany jest na godz. 18:00.

  Czytaj całość
 • 13 grudnia br. o godz. 11:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się II sesja Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew II kadencji.

  Czytaj całość
 • W środę 27 grudnia br. o godz. 13:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się XXXVII sesja Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W czwartek 21 grudnia br. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się łączne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 21 listopada br. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się łączne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W piątek 24 listopada br. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się XXXVI sesja Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Wójt Gminy Wiśniew zaprasza mieszkańców gminy na spotkania w sprawie projektowania kanalizacji sanitarnej. Spotkania odbędą się 23 listopada 2017 r. w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew.

  Dla mieszkańców miejscowości: Mościbrody, Borki - Kosiorki, Wiśniew Kolonia i Wiśniew ( od cmentarza wzdłuż drogi krajowej w kierunku Wiśniew Kolonii), w godzinach: 14.00-16.00.

  Dla mieszkańców miejscowości: Gostchorz, Kaczory, Tworki, i Wiśniew ( od drogi do oczyszczalni ścieków w kierunku Gostchorzy), w godzinach: 16:00-18:00.

  Czytaj całość
 • W najbliższą sobotę 18 listopada br. o godz. 10:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbędzie się Szachowy Turniej Niepodległości. Impreza ta, zakończy obchody Narodowego Święta Niepodległości w naszej gminie.

  Czytaj całość
 • 10 listopada br. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Radomyśli odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  Czytaj całość
 • Gminni Animatorzy Sportu zapraszają na Otwarty Turniej Piłki Nożnej w Rocznicę Odzyskania Niepodległości, który odbędzie się 12 listopada 2017 r. (niedziela) o godz. 10:00 na kompleksie boisk sportowych Orlik w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • 10 listopada br. o godz. 11:00 w Zespole Oświatowym w Wiśniewie będzie miała miejsce lekcja historii pt.: "Droga do niepodległości".

  Czytaj całość
 • 10 listopada br. o godz. 10:00 w Szkole Podstawowej w Śmiarach odbędzie się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

  Czytaj całość
 • We wtorek 25 października br. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się XXXV sesja Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Podsumowanie Rywalizacji Sportowej Szkół z terenu Gminy Wiśniew odbędzie się w środę 25 października br. w Szkole Podstawowej w Radomyśli.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 23 października br. o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się łączne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • Posiedzenie Komisji Oświaty, Kultury, Zdrowia i Spraw Socjalnych odbędzie się w czwartek 12 października br. o godzinie 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • I sesja Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew II kadencji odbędzie się 19 października br. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W piątek 13 października br. o godz. 13:00 w Urzędzie Gminy Wiśniew odbędzie się Gminny Dzień Nauczyciela.
   

  Czytaj całość
 • Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej RADOŚĆ z Radomyśli zaprasza mieszkańców Gminy Wiśniew  w wieku 50+ do wzięcia udziału w  warsztatach z dekorowania potraw i stołów. Spotkanie odbędzie się 17 października br. o godz. 8:30 w świetlicy Szkoły Podstawowej w Radomyśli.

  Czytaj całość
 • W czwartek 5 października br. o godz. 13:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się spotkanie dotyczące realizacji programu "Bezpieczna Gmina Wiśniew".

  Czytaj całość
 • Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew zaprasza na III - ostatnią - sesję Młodzieżowej Rady I kadencji, która odbędzie się 29 września 2017 r. (piątek) o godz. 18:00 w sali nr 2 w Urzędzie Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • We wtorek 26 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Borkach - Kosiorkach odbędzie się spotkanie mieszkańców miejscowości Mościbrody Kolonia dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • We wtorek 26 września o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Borkach - Kosiorkach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W niedzielę 24 września o godz. 15:00 w mieszkaniu sołtysa miejscowości Okniny-Podzdrój odbędzie się spotkanie mieszkańców tej  miejscowości dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  We wtorek 19 września o godz. 20:00 w świetlicy wiejskiej odbędzie się spotkanie mieszkańców  miejscowości Mroczki dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  W poniedziałek 25 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Borkach-Paduchach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W niedzielę 24 września o godz. 16:00 w świetlicy w Borkach-Paduchach odbędzie się spotkanie  mieszkańców wsi Borki-Sołdy dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W sobotę 23 września o godz. 10:00 w Gospodarstwie Agroturystycznym Państwa Zielińskich odbędzie się spotkanie  mieszkańców Stoku Wiśniewskiego dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • 10 września
  Uroczystości „Pod Dębem Straceń”

  (Las Mroczkowski)

  Już po raz siódmy mieszkańcy gminy Wiśniew i Łuków spotkają się w miejscu, gdzie wg lokalnych przekazów straceni zostali powstańcy styczniowi. Uroczystość odbywa się przy tak zwanym „Dębie straceń” na granicy województw mazowieckiego i lubelskiego, powiatów siedleckiego i łukowskiego, a także gmin Wiśniew i Łuków. Poprzedza ją polowa Msza św.

  Organizatorzy: Gmina Wiśniew, Gmina Łuków, Parafia Śmiary - pod honorowym patronatem posła Krzysztofa Tchórzewskiego.

  Czytaj całość
 • 17 września
  Dożynki Gminy Wiśniew

  (Wiśniew)

  W miesiącu wrześniu zgodnie z tradycją w naszej gminie, obchodzimy święto rolników. W uroczystości z upływem lat wpisały się ceremonie: korowód dożynkowy z delegacją wieńców w której uczestniczą mieszkańcy gminy i goście, dzielenie chlebem dożynkowym, uroczystość wręczenia medali „Zasłużony dla rolnictwa” oraz konkursy takie jak „Najpiękniejszy wieniec dożynkowy” i konkurs wiedzy rolniczej. Różnorodność programu dożynkowego sprawia, że każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Imprezę tradycyjnie zakończy pokaz sztucznych ogni.

  Organizatorzy: Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie, ZO w Wiśniewie.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 25 września o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Tworkach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • PGE Dystrybucja S.A., Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Siedlce zawiadamia o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej. Zaplanowane przerwy spowodowane są koniecznością wykonania prac eksploatacyjnych na urządzeniach energetycznych.

  11 września 2017 r. (poniedziałek):

  • w godzinach 9:00 – 17:00 planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej  dla odbiorców w miejscowości Tworki od nr 1 do 10.
  Czytaj całość
 • PGE Dystrybucja S.A., Oddział Warszawa, Rejon Energetyczny Siedlce zawiadamia o planowanych przerwach w dostawie energii elektrycznej. Zaplanowane przerwy spowodowane są koniecznością wykonania prac eksploatacyjnych na urządzeniach energetycznych.

  8 września 2017 r. (piątek):

  • w godzinach 8:00 – 14:00 planowana jest przerwa w dostawie energii elektrycznej  dla odbiorców w miejscowości Borki-Kosiorki od nr 1 do 8B,  oraz od nr 26 do 39.
  Czytaj całość
 • 8 września 2017 r. (piątek), o godz. 9:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew (pokój nr 2) odbędzie się spotkanie z Powiatowym Lekarzem Weterynarii Panią Izabelą Floryszczyk. Tematem spotkania będzie ASF (wirus afrykańskiego pomoru świń). Na spotkanie zapraszamy wszystkich hodowców trzody chlewnej.

  Czytaj całość
 •  

  W piątek 29 września o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej w Daćbogach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  W piątek 8 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Wiśniew - Kolonia odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  W niedzielę 24 września o godz. 20:00 w świetlicy wiejskiej w Śmiarach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  W piątek 22 września o godz. 18:00 w mieszkaniu sołtysa wsi Myrcha odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W czwartek 21 września o godz. 17:00 w świetlicy wiejskiej w  Wólce Wiśniewskiej odbędzie się spotkanie mieszkańców Wólki Wołynieckiej dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego wsi Wólka Wołyniecka.

  Czytaj całość
 • W środę 20 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w miejscowości Daćbogi odbędzie się spotkanie mieszkańców miejscowości Pluty dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego Plut.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 18 września o godz. 18:30 w szkole w miejscowości Radomyśl odbędzie się spotkanie mieszkańców Zabłocia dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 •  

  W poniedziałek 18 września o godz. 19:00 w szkole w miejscowości Radomyśl odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego Radomyśli.

  Czytaj całość
 •  

  W piątek 15 września o godz. 18:00 w mieszkaniu sołtysa wsi Mościbrody odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W piątek 15 września o godz. 18:00 w mieszkaniu sołtysa wsi Kaczory odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W czwartek 14 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Łupinach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego wsi Łupiny.

  Czytaj całość
 • W środę 13 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Helenowie odbędzie się spotkanie mieszkańców  dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • We wtorek 12 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Wólce Wiśniewskiej odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W poniedziałek 11 września o godz. 18:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiśniewie odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego miejscowości Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W niedzielę 10 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Starych Okninach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego miejscowości Stare Okniny.

  Czytaj całość
 • W sobotę 9 września o godz. 18:00 w mieszkaniu sołtysa wsi Lipniak odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego tej miejscowości.

  Czytaj całość
 • W piątek 8 września o godz. 18:00 w mieszkaniu sołtysa w Nowych Okninach odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego wsi Nowe Okniny.

  Czytaj całość
 • W czwartek 7 września o godz. 19:00 w świetlicy wiejskiej w Gostchorzy odbędzie się spotkanie mieszkańców dotyczące przeznaczenia funduszu sołeckiego wsi Gostchorz.

  Czytaj całość
 • W piątek 6 października br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się XXXIV Sesja Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • W czwartek 5 października br. o godz. 16:00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Wiśniew odbędzie się łączne posiedzenie Stałych Komisji Rady Gminy Wiśniew.

  Czytaj całość
 • 3 września
  Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze OSP
  (Plac na Rudzie w Wiśniewie)

  Plac „RUDA” w Wiśniewie będzie miejscem zmagań drużyn strażaków ochotników z gminy Wiśniew. Strażackie drużyny rywalizować będą w dwóch kategoriach – sztafeta pożarnicza z przeszkodami oraz ćwiczenia bojowe. W strażackim turnieju wystartują również Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Tradycyjnie na zakończenie zawodów odbędzie się ostatnia konkurencja, która rokrocznie wywołuje największe emocje wśród zgromadzonej publiczności – przeciąganie węża strażackiego. Zapraszamy do wspólnego kibicowania.
  Organizatorzy: ZOG ZOSP RP w Wiśniewie, OSP Wiśniew.

  Czytaj całość
loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty