Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Obchody 600-lecia

1 grudnia

Sesja popularno-naukowa z okazji jubileuszu 600-lecia

(Gminny Ośrodek Kultury w  Wiśniewie / Urząd Gminy Wiśniew)

Sesja popularno-naukowa z okazji 600. rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o: Wiśniewie, Radomyśli i Jastrzębiu; 45. rocznicy ponownego utworzenia Gminy Wiśniew oraz 5. rocznicy nadania herbu Gminie Wiśniew. Sesji towarzyszyć będzie wystawa „Gmina Wiśniew na starych fotografiach”.

Uroczystą sesją zakończymy oficjalne obchody 600-lecia w Wiśniewie.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew, Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

23 / 24 czerwca

„600 minut na 600-lecie”

(Boisko ORLIK w Wiśniewie)

Dziesięciogodzinny, nocny maraton piłki nożnej dla uczczenia 600. rocznicy pierwszej pisemnej wzmianki o Wiśniewie.

Organizator: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

15 lipca

Oficjalne uroczystości Jubileuszowe  600-lecia pierwszej pisemnej wzmianki o miejscowościach Wiśniew, Jastrzębie, Radomyśl,  45. rocznicy ponownego utworzenia Gminy Wiśniew  oraz 5. rocznicy nadania herbu Gminie Wiśniew  połączone z XI Festiwalem Kuchni Regionalnej  „Z WIŚNIOWYM SMAKIEM”

(Skwer przed Urzędem Gminy Wiśniew)

Liczba 600 - kojarzona w tym roku z Gminą Wiśniew, przewijać się będzie przy wszystkich okazjach. Kulminacją uroczystości jubileuszowych będzie 15 lipca. Po uroczystej sesji Rady Gminy Wiśniew na placu przy Urzędzie Gminy odbędą się główne uroczystości Jubileuszowe połączone z Festiwalem Kuchni Regionalnej. Od lat Festiwalowi towarzyszy konkurs na najsmaczniejszą potrawę regionalną. Na licznych stoiskach gospodynie z gminy Wiśniew zaprezentują różnorodne dania i nalewki „z wisienką w tle”, przygotowane według tradycyjnych receptur. W programie: muzyka i taniec ludowy, niecodzienni goście na estradzie i wśród publiczności, gry, zabawy i konkursy z nagrodami oraz – tradycyjnie – Gwiazda Wieczoru. Imprezie towarzyszy VI Bieg Uliczny „Z wisienką w tle”.

Organizatorzy: Urząd Gminy Wiśniew i Gminny Ośrodek Kultury w Wiśniewie.

loader...

Media lokalne

Warto odwiedzić

Nasze wyróżnienia i certyfikaty