Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Archiwum październik - grudzień 2017

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna - audio

Drukuj
1 2 3

Od 1 października zgodnie z ustawą z dnia 23 marca 2017 r. o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. z 2017 poz. 844) mieszkańcy powiatu siedleckiego usługę nocnej i świątecznej opieki medycznej w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej będą mieli zapewnioną w placówce Meditrans w Zbuczynie przy ul. Terespolskiej 13.

Taką pomoc można uzyskać od poniedziałku do piątku w godz. od 18:00 do 8:00 rano dnia następnego oraz przez całą dobę w soboty, niedziele i dni świąteczne.

Dyżurujący lekarz udziela porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych,
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych),
  • telefonicznie.

Z pomocy lekarza i pielęgniarki w nocy, w dni wolne i w święta można skorzystać w razie:

  • nagłego zachorowania;
  • nagłego pogorszenia stanu zdrowia, gdy nie ma objawów sugerujących bezpośrednie zagrożenie życia lub istotny uszczerbek zdrowia, a zastosowane środki domowe lub leki dostępne bez recepty nie przyniosły spodziewanej poprawy;
  • gdy zachodzi obawa, że oczekiwanie na otwarcie przychodni może znacząco niekorzystnie wpłynąć na stan zdrowia.

Nowa ustawa nie wymusza rejonizacji więc w razie nagłego zachorowania lub nagłego pogorszenia stanu zdrowia pacjent może udać się po pomoc do dowolnego punktu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej, niezależnie od tego, gdzie mieszka, i do którego lekarza/pielęgniarki podstawowej opieki zdrowotnej (POZ) złożył swoją deklarację.

źródło: NFZ

loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty