Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies klikając przycisk Ustawienia. Aby dowiedzieć się więcej zachęcamy do zapoznania się z Polityką Cookies oraz Polityką Prywatności.
Ustawienia

Szanujemy Twoją prywatność. Możesz zmienić ustawienia cookies lub zaakceptować je wszystkie. W dowolnym momencie możesz dokonać zmiany swoich ustawień.

Niezbędne pliki cookies służą do prawidłowego funkcjonowania strony internetowej i umożliwiają Ci komfortowe korzystanie z oferowanych przez nas usług.

Pliki cookies odpowiadają na podejmowane przez Ciebie działania w celu m.in. dostosowania Twoich ustawień preferencji prywatności, logowania czy wypełniania formularzy. Dzięki plikom cookies strona, z której korzystasz, może działać bez zakłóceń.

Więcej

Tego typu pliki cookies umożliwiają stronie internetowej zapamiętanie wprowadzonych przez Ciebie ustawień oraz personalizację określonych funkcjonalności czy prezentowanych treści.

Dzięki tym plikom cookies możemy zapewnić Ci większy komfort korzystania z funkcjonalności naszej strony poprzez dopasowanie jej do Twoich indywidualnych preferencji. Wyrażenie zgody na funkcjonalne i personalizacyjne pliki cookies gwarantuje dostępność większej ilości funkcji na stronie.

Więcej

Analityczne pliki cookies pomagają nam rozwijać się i dostosowywać do Twoich potrzeb.

Cookies analityczne pozwalają na uzyskanie informacji w zakresie wykorzystywania witryny internetowej, miejsca oraz częstotliwości, z jaką odwiedzane są nasze serwisy www. Dane pozwalają nam na ocenę naszych serwisów internetowych pod względem ich popularności wśród użytkowników. Zgromadzone informacje są przetwarzane w formie zanonimizowanej. Wyrażenie zgody na analityczne pliki cookies gwarantuje dostępność wszystkich funkcjonalności.

Więcej

Dzięki reklamowym plikom cookies prezentujemy Ci najciekawsze informacje i aktualności na stronach naszych partnerów.

Promocyjne pliki cookies służą do prezentowania Ci naszych komunikatów na podstawie analizy Twoich upodobań oraz Twoich zwyczajów dotyczących przeglądanej witryny internetowej. Treści promocyjne mogą pojawić się na stronach podmiotów trzecich lub firm będących naszymi partnerami oraz innych dostawców usług. Firmy te działają w charakterze pośredników prezentujących nasze treści w postaci wiadomości, ofert, komunikatów mediów społecznościowych.

Więcej

III Zjazd Przedstawicieli Samorządów i Partnerów programu Zawołani po imieniu

Podczas III Zjazdu Przedstawicieli Samorządów i Partnerów programu „Zawołani po imieniu” zorganizowanego 1 lutego br. w Warszawie przez Instytut Solidarności i Męstwa im. Witolda Pileckiego naszą gminę reprezentowali: Krzysztof Kryszczuk – Wójt Gminy Wiśniew, Katarzyna Wielgórska – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Śmiarach, Amelia Księżopolska – Wiceprzewodnicząca Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew oraz Karolina JastrzębskaAmelia Krasuska – Radne Młodzieżowej Rady Gminy Wiśniew.

Spotkanie rozpoczęło się od prelekcji, w której podkreślono wartość lokalnych miejsc pamięci, poprzez omówienie ich udziału w edukacji dzieci i młodzieży, a także wpływ kultywowania pamięci o minionych wydarzeniach na społeczeństwo. Następnie przedstawiono podsumowanie czterech lat współpracy z samorządami w ramach programu „Zawołani po imieniu”, ukazując pozytywne efekty wieloletniego współdziałania. 

III Zjazd Przedstawicieli Samorządów i Partnerów programu „Zawołani po imieniu” był niezwykłą okazją do omówienia i analizy działań podejmowanych przez poszczególne samorządy w celu utrwalania pamięci o minionych wydarzeniach wyrażających wysoką wartość historyczną.

Program „Zawołani po imieniu” jest niezwykle istotny dla naszej gminy z uwagi na pamięć o Zofii i Bogusława Krasuskich wywodzących się z naszej ziemi,  którzy z narażeniem życia swojego i swoich rodzin stanęli w obronie ludności żydowskiej, a następnie w odwecie za udzieloną pomoc zapłacili najwyższą cenę, ginąc z rąk niemieckiego okupanta.

Galeria zdjęć

20240201_105736 20240201_105839 20240205_083938
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności

Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Przeglądasz tę stronę w trybie offline.
Przeglądasz tę stronę w trybie online.