Menu

NASZE ŚMIECI, NASZA SPRAWA

Artykuł

WYBORY PREZYDENCKIE 2015

Drukuj
1 2 3

Wybory prezydenckie zostały zarządzone na dzień 10 maja 2015 r.

Zgodnie z przepisami Kodeksu wyborczego każdy wyborca ma prawo zagłosować korespondencyjnie. Zgłoszenie zamiaru głosowania korespondencyjnego możliwe będzie do 25 kwietnia 2015 r. W kraju należy się w tej sprawie zwrócić do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, a za granicą do konsula.

Każdy wyborca (w tym wyborca niepełnosprawny), na jego pisemny wniosek wniesiony do urzędu gminy najpóźniej w 5 dniu przed dniem wyborów, jest dopisywany do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania na obszarze gminy właściwej ze względu na miejsce jego stałego zamieszkania, albo w której czasowo przebywa. Składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania będzie możliwe do 5 maja 2015 r.

Wyborcy, którzy będą chcieli udzielić innej osobie pełnomocnictwa do głosowania, będą to mogli zrobić najpóźniej 1 maja 2015 r. (9. dzień przed dniem wyborów).

O północy 8 maja kończy się kampania wyborcza i rozpoczyna się cisza wyborcza. W niedzielę, 10 maja w godz. od 7 do 21 odbędzie się głosowanie w wyborach prezydenta.

Ocena: 0 głosów Aktualna ocena: 0
loader...

Nasze wyróżnienia i certyfikaty